F1 Online The Game - dostępna dla wszystkich

Codemasters® ogłosili dziś start wersji open beta gry F1 ONLINE: THE GAME™. Jest to rozrywkowa, darmowa gra online, łącząca w sobie typową wyścigówkę z grą menedżerską. Została stworzona przez studio Codemasters na ekskluzywnej licencji Formula One World Championship Limited.

Rejestrując się na stronie www.F1OnlineTheGame.com gracze będą mogli już dziś założyć własną stajnię wyścigową, a następnie ścigać się w trybie wieloosobowym na najważniejszych torach świata.

Startowi otwartej wersji F1 ONLINE: THE GAME towarzyszy premiera filmu na stronie www.F1OnlineTheGame.com, który pokazuje zespoły na licencji FORMULA ONE™, ścigające się w trybie wieloosobowym na kultowych torach jak Monako, Spa i Silverstone. Film demonstruje także, w jaki sposób gracze mogą założyć własny zespół wyścigowy, kierować rozwojem głównej siedziby oraz dopasowywać i ulepszać swój bolid. F1 ONLINE: THE GAME to połączenie wyścigów oglądanych z lotu ptaka z przystępną i rozrywkową grą menedżerską. Wyścigi w F1 ONLINE: THE GAME odbywać się mogą wróżnych rodzajach rozgrywek w trybie wieloosobowym, w tym także eventach GRAND PRIX™ i innych zawodach, szybkich wyzwaniach lub jeździe na czas.

Prosta obsługa pozwala narozgrywanie wyścigów o różnym stopniu zaawansowania, a także na stworzenie własnego zespołu.Aby zapewnić swojemu zespołowi zwycięstwo, gracze muszą umiejętnie kierować rozbudową siedziby głównej oraz stworzyć swój bolid, dopasować go do własnych potrzeb i stale go ulepszać. Każdy gracz wymyśla nazwę zespołu, tworzy jego logo, wybiera lakier dla bolidu oraz projektuje kask. Jako szefowie zespołu gracze będą mogli także rozwijać i produkować szeroki wachlarz części do bolidu, jak np. ulepszoną skrzynię biegów, układ hamulcowy, system KERS, spojlery bądź silnik, aby zwiększyć wydajność na torze.

F1 ONLINE: THE GAME wykorzystuje silnik Unity, który umożliwia doskonałe osiągi podczas
korzystania z przeglądarek. Producent gry – firma Codemasters – jest znana z gier FORMULA ONE, za które została nagrodzona przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA.