Williams szykuje nowości na Hiszpanię - aktualności ze świata F1


Zespół Williams kontynuuje swoje próby poprawienia tegorocznego bolidu FW33. Na nadchodzące Grand Prix Hiszpanii przygotowali więc nowe tylne skrzydło i dyfuzor. Na tor w Barcelonie wybierają się z nadzieją na zdobycz punktową.

Dyrektor techniczny Sam Michael powiedział: “Od Grand Prix Turcji, pracowaliśmy nad nowym tylnym skrzydłem które już testowaliśmy podczas piątkowych treningów na torze Istanbul Park, w Barcelonie będą one na obu naszych bolidach."

“Dodatkowo będziemy mieli nowy dmuchany dyfuzor do testowania"

Williams jest jednym z czterech zespołów które w sezonie 2011 jeszcze nie zdobyły punktów, pozostałe to Lotus, HRT oraz Virgin.

Ciekawostką ostatnich dni jest też to, że poza wszystkimi nowymi torami które pojawiają się w kalendarzu Formuły 1 pojawił się cień nadziei na powrót Austriackiego A1-Ring, który właśnie zmienił nazwę na Red Bull Ring

Tor ten w ostatni raz był odwiedzony przez kierowców w 2003 roku. Potem przepisy unijne i sprawa zakazu reklamy tytoniu sprawiła, że finanse organizatorów drastycznie się skurczyły i Austria z kalendarza zniknęła. Tor został przejęty przez Red Bulla. W ten weekend miało miejsce ponowne otwarcie toru pod nową nazwą.

Prześlij komentarz

0 Komentarze