Aktualności ze świata F1 - 20.01.2011 - Pierelli wzmacnia opony

Pirelli po listopadowych testach opon postanowiło je poprawić. W szczególności przednie opony postanowili wzmocnić. Nie chodzi tu tylko zapewne o twardość samej gumy, ale też ścianek bocznych opony które wpływają na to jak bolid skręca.

Ta zmiana przypadnie na pewno do gustu Robertowi Kubicy, który lubi agresywnie skręcać, ale też również Fernando Alonso i Michaelowi Schumacherowi. Ten ostatni przecież głównie z tego powodu słabo wypadł w porównaniu do Nico Rosberga w ostatnim sezonie. Podobno nacisk na taką zmianę wywierało kilka zespołów... które? Nie dowiedzieliśmy się.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Pirelli otrzyma szansę testowania opon w trakcie sezonu. W grę wchodzą nawet inne mieszanki niż te przygotowane na konkretny wyścig. Firma oponiarska poinformowała też w jaki sposób będzie oznaczała różne mieszanki w trakcie wyścigów. Super miękka ma zostać pomalowana na czerwono, miękka na biało, średnia na niebiesko, a twarda na żółto.

W międzyczasie wczoraj zdementowano wcześniejszą informację o tym jakoby Robert Kubica miał pierwszy zasiąść za kierownicą bolidu Renault R31. Możliwe, że naciskali na to sponsorzy Petrova.

Polak w tym czasie zapewne będzie i tak na miejscu obserwując wszystkie dane które dostarczą mu inżynierzy Renault. Ciekaw jestem czy Robert zaopatrzył się już w takie siedzenie  Na nowy sezon. W końcu podobnie jak bolid stworzone jest z włókna węglowego....

Mika Hakkinen były mistrz świata F1 udzielił wywiadu na stronie f1fanatic.co.uk. Między innymi znajdziecie tam pytanie dotyczące reklamy którą kręcił z Michaelem Schumacherem. Filmik poniżej.

Prześlij komentarz

0 Komentarze