Esteban Ocon opuści Alpine po zakończeniu sezonu 2024

Esteban Ocon

Esteban Ocon opuści Alpine po zakończeniu obecnego sezonu Formuły 1, po tym jak on i zespół zgodzili się nie przedłużać kontraktu.

27-letni kierowca ściga się dla zespołu z Enstone od początku sezonu 2020, kiedy to zespół nosił jeszcze nazwę Renault, zanim stał się Alpine w 2021 roku. Do momentu odejścia Ocon będzie miał na swoim koncie ponad 100 startów w Grand Prix dla tego zespołu. Najważniejszym momentem ich współpracy było zwycięstwo Ocona w Grand Prix Węgier w 2021 roku. Ponadto, zajął dwa miejsca na podium: w Grand Prix Sakhir w 2020 roku i w Monako w zeszłym roku.

W oświadczeniu na mediach społecznościowych Ocon powiedział, że zespół odegrał „znaczącą rolę w jego życiu, sięgając czasów juniorskiego programu Lotusa”. Wyraził wdzięczność za osiągnięcia z zespołem, które nazwał spełnieniem marzeń, podkreślając swoje pierwsze podium i pierwsze zwycięstwo w Formule 1.

Szef zespołu Alpine, Bruno Famin, podziękował Oconowi za jego wysiłki i wspomniane sukcesy, jednocześnie zapowiadając, że mają jeszcze 16 wyścigów do ukończenia w sezonie 2024 z jasnym celem osiągania jak najlepszych wyników.

Ocon zasugerował również, że może już mieć zapewnioną kolejną rolę na sezon 2025.