Alpine na redukcji przed GP Japonii, A524 będzie lżejszy

Alpine

Zespół Alpine przywiezie pierwsze ulepszenia w związku z nadwagą bolidu A524 na nadchodzące Grand Prix Japonii.

Oprócz zmian mających na celu redukcję wagi, zespół przygotował również pewne poprawki aerodynamiczne dla swojego najnowszego bolidu, który w tym sezonie jeszcze nie zdobył ani jednego punktu.

Szef zespołu, Bruno Famin, powiedział, że "są na dobrej drodze, by dokonać pierwszych poprawek A524" w ten weekend. "Choć nie są to duże zmiany, ważne jest dla nas dodanie tych elementów tak szybko, jak to możliwe, abyśmy mogli ocenić potencjał i ciągle poprawiać nasze zrozumienie naszego pakietu."

„Te aktualizacje dotyczą głównie nowego przedniego skrzydła oraz pierwszego kroku w redukcji wagi.”

Zespół zanotował lekką poprawę wyników na Grand Prix Australii, gdzie Esteban Ocon został pierwszym z jego kierowców, który awansował do Q2 w tym roku. "Udało nam się walczyć bliżej punktów niż w poprzednich rundach", przyznał Famin.

„Mimo to, było to prawdopodobnie związane z okolicznościami i specyfiką toru, a nie poprawą wyników. I wciąż jesteśmy daleko od naszego celu.”

Alpine musi "walczyć zębami i pazurami, aby poprawić nasze osiągi we wszystkich obszarach", dodał.

Zespół potwierdził również, że od tego weekendu wyścigowego przejdzie na swoje tradycyjne niebieskie malowanie, po tym jak na początkowych rundach korzystał z alternatywnego różowego schematu kolorów. Jednak obie wersje wykorzystują znacznie mniej farby niż w zeszłym roku, aby zmniejszyć wagę.