Prezydent FIA interweniował niezgodnie z przepisami

Ben Suleyum

Pojawił się zarzut ingerencji w wynik wyścigu: Według informatora FIA istnieją doniesienia, że Ben Sulayem rzekomo podejmował interwencję w celu unieważnienia kary nałożonej na Fernando Alonso z zespołu Aston Martin podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej w 2023 roku.

BBC donosi, że sporządzono raport przez oficera ds. zgodności FIA został przekazany do komitetu etyki FIA. W raporcie zawarto zarzut, że Ben Sulayem skontaktował się z szejkiem Abdullaha bin Hamasa bin Isa Al Khalify - wiceprezydentem FIA ds. sportu dla regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, który przebywał w Arabii Saudyjskiej na wyścigu w oficjalnym charakterze - sugerując, że kara dla Alonso powinna zostać cofnięta.

Kontrowersyjna kara: Fernando Alonso został ukarany 10-sekundową karą za pracę przy swoim bolidzie, mimo że wcześniej otrzymał pięciosekundową karę. Ta decyzja spowodowała spadek Alonso z trzeciego na czwarte miejsce. Po cofnięciu kary, hiszpański kierowca powrócił na podium, ale wzbudziło to wydarzenie dyskusję wśród fanów Formuły 1.

Warto podkreślić, że te doniesienia są obecnie przedmiotem analizy FIA i komitetu etyki, co może znacząco wpłynąć na obraz wyścigów Formuły 1 oraz decyzje podejmowane przez najważniejsze organy zarządzające tym sportem. Oczekuje się, że sprawa ta będzie śledzona przez fanów i media z dużym zainteresowaniem.