Tor Las Vegas Strip w USA

 

Las Vegas Strip Circuit

Pierwsze Grand Prix 2023
Liczba okrążeń 50
Długość toru 6.201 km
Długość wyścigu 309.958 km
Rekord okrążenia 1:35.490 Oscar Piastri (2023)

Kiedy zbudowano tor?
W sezonie 2023 Formuły 1 kierowcy zmierzyli się z zupełnie nowym torem w Las Vegas, obejmującym to, co Miasto Świateł ma do zaoferowania - w tym słynny Strip.

Kiedy odbyło się pierwsze Grand Prix?
Las Vegas wcześniej zorganizowało dwa wyścigi F1 - pod nazwą Caesars Palace Grand Prix - w 1981 i 1982 roku. W obu przypadkach było gospodarzem finału sezonu, w którym kierowca Williamsa Alan Jones wygrał wyścig w 1981 roku, a Michele Alboreto odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w F1 dla Tyrrella w 1982 roku. W międzyczasie Nelson Piquet i Keke Rosberg zdobyli tytuł odpowiednio w latach '81 i '82, zajmując piąte miejsca.

Jak wygląda tor?
Położony w samym sercu Las Vegas, nowy 6,2-kilometrowy, 17-zakrętowy tor uliczny wije się obok kultowych miejsc, takich jak Caesars Palace, Bellagio i Venetian. Przy średnich prędkościach zbliżonych do Monzy, znanej jako "świątynia prędkości" F1, fani mają zagwarantowane mnóstwo akcji i wyprzedzania.

Dlaczego warto się wybrać?
Wokół Grand Prix Las Vegas nadal panuje ogromny szum, napędzany spektakularnym wydarzeniem inauguracyjnym w 2023 roku, które dało kierowcom i fanom smak na więcej. Dzięki imprezowej atmosferze, z której słynie kurort, sobotniemu wyścigowi pod światłami i rozrywce poza torem, która dorównuje akcji na torze, jest to jedno z wydarzeń, w których warto wziąć udział w kalendarzu Formuły 1.

Gdzie jest najlepsze miejsce do oglądania?
Na weekend w Las Vegas dostępnych jest wiele opcji biletowych, od pakietów VIP po miejsca na trybunach i ogólny wstęp. Ale niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, czeka Cię spektakularne doświadczenie - gdy samochody pędzą po szybkim torze na jednym z najbardziej tętniących życiem tła, jakie kiedykolwiek widziała F1.