Tor Circuit of The Americas w Austin USA

 

Circuit of The Americas
Pierwsze Grand Prix 2012
Liczba okrążeń 56
Długość toru 5.513 km
Długość wyścigu 308.405 km
Rekord okrążenia 1:36.169 Charles Leclerc (2019)

Kiedy zbudowano tor?

Tor Circuit of The Americas, zaprojektowany przez Hermanna Tilke we współpracy z amerykańską firmą architektoniczną HKS

Kiedy odbyło się pierwsze Grand Prix?

F1 po raz pierwszy ścigała się na Circuit of The Americas w 2012 roku, podczas pierwszego Grand Prix Stanów Zjednoczonych od czasu wyścigu w Indianapolis w 2007 roku. Nic dziwnego, że ponad 100 000 widzów wypełniło obiekt w Austin, będąc świadkami ostatniego zwycięstwa Lewisa Hamiltona w McLarenie przed jego przejściem do Mercedesa w 2013 roku.

Jak wygląda tor?

Jeśli zakręty na COTA wydają się znajome, to powinny takie być. Zakręty od 3 do 6 wyglądają podobnie do szybkiego przejazdu przez Maggotts/Becketts na Silverstone lub zakrętów S na Suzuce, podczas gdy zakręty od 12 do 15 przypominają sekcję stadionową Hockenheim. Tymczasem podjazd do szerokiego Zakrętu 1 - hej, w Teksasie wszystko jest większe, prawda? - zapewnił kilka świetnych akcji wyprzedzania w krótkim życiu toru.

Po co jechać?

Nie bez powodu Austin jest często uważane za najfajniejsze miasto Ameryki, ze świetnym jedzeniem i tętniącym życiem nocnym, a wszystko to zjednoczone pod sztandarem nieoficjalnego sloganu miasta: "Keep Austin Weird". Kiedy rozpoczną się wyścigi, będziesz obecny na jednym z nowoczesnych torów wyścigowych. Biorąc pod uwagę nastawienie Amerykanów do imprezowania, nie będziesz chciał tego przegapić!

Gdzie jest najlepsze miejsce do oglądania?

Wybór jest ogromny. Jeśli usiądziesz na głównej trybunie na prostej start-meta, otrzymasz - w prawdziwym amerykańskim stylu - korzyść w postaci posiłków i napojów na miejscu, podczas gdy ci na trybunie przy Zakręcie 1 cieszą się widokiem aż do centrum Austin. Jeśli jednak chcesz zobaczyć wyścigi z bliska, znajdź miejsce na trybunach sekcji stadionowej przy zakrętach 15/16.

Wszystkie tory F1 znajdziecie tutaj