Tor Barcelona-Catalunya w Hiszpanii

Circuit de Barcelona-Catalunya


Pierwsze Grand Prix 1991
Liczba okrążeń 66
Długość toru 4.657 km
Długość wyścigu 307.236 km
Rekord okrążenia 1:16.330 Max Verstappen (2023)

Kiedy zbudowano tor?

Circuit de Barcelona-Catalunya został zbudowany w ramach programu rozwoju Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Kamień węgielny położono w 1989 roku, a pierwszym wyścigiem samochodowym była runda Hiszpańskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych w 1991 roku.

Kiedy odbyło się pierwsze Grand Prix?

Dwa tygodnie po wyścigach samochodów turystycznych w Barcelonie przyszła kolej na Formułę 1. Tor cieszył się sensacyjnym debiutem, ze słynnym wyścigiem Nigela Mansella i Ayrtona Senny na prostej, zanim Mansell objął prowadzenie i pojechał po zwycięstwo.

Jaki jest ten tor?

Kierowcy uwielbiają tor Circuit de Barcelona-Catalunya, co jest bardzo dobre, ponieważ tradycyjnie spędzają na nim dużo czasu podczas zimowych testów. Tor jest dobrą mieszanką zakrętów o dużej i małej prędkości, a wymagający prawy zakręt nr 3 jest świetną okazją do oceny balansu samochodu, który projektanci zespołu dali ci do walki w tym sezonie.

Dlaczego warto jechać?

Nie musimy ci chyba mówić, że Barcelona to jedno z najwspanialszych miast na świecie. Jedzenie, kultura, plaże - to wszystko sprawia, że wakacje z Grand Prix Hiszpanii są naprawdę atrakcyjną propozycją.

Gdzie jest najlepsze miejsce do oglądania?

Masz duży wybór, ponieważ prawie cały tor jest otoczony trybunami lub strefami dla widzów. Po zewnętrznej stronie Zakrętu 1, trybuna A pozwoli ci zobaczyć najlepsze miejsce do wyprzedzania na torze, podczas gdy ogólna strefa wstępu wokół Zakrętu 3 zapewni niesamowity widok bolidów Formuły 1, które są popychane do granic ich możliwości.

Wszystkie tory F1 znajdziecie tutaj