Serial Senna na Netflixie w 2024 roku

Serial Senna Netflix

Opisany jako "najbardziej ambitny serial Netflixa w Ameryce Łacińskiej", biograficzny serial o życiu Ayrtona Senny, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, niedawno zakończył zdjęcia. Śledzimy wszystko, co musisz wiedzieć o "Sennie", w tym fabułę, nowości dotyczące obsady, aktualizacje produkcji i datę premiery na Netflix.

"Senna" to nadchodzący brazylijski oryginalny serial Netflixa biograficzny oparty na życiu i karierze legendarnego kierowcy F1 Ayrtona Senny. Projekt został po raz pierwszy ogłoszony w 2020 roku. Za produkcję serialu odpowiada firma Gullane.

W 2022 roku ujawniono, że reżyserią serialu zajmie się Vicente Amorim, który wcześniej reżyserował takie filmy jak "Yakuza Princess", "Dirty Hearts" i "Good". Jako jeden z reżyserów wymieniona jest także Julia Rezende, która wcześniej reżyserowała serial Netflixa "Girls from Ipanema".

Amorim miał następujące do powiedzenia na temat projektu:

Miałem wielu idoli w sporcie, ale tylko jednego bohatera, Sennę. Oglądałem jego wyścigi, kibicowałem mu, inspirowałem się nim, i płakałem tego dnia, gdy zmarł.

Senna był bohaterem międzynarodowym, a dzięki Netfliksowi serial o nim będzie miał zasięg globalny - to będzie międzynarodowy serial, produkowany i reżyserowany przez Brazylijczyków, który poruszy kibiców i opowie fantastyczną historię Senny nowym widzom i starym fanom z całego świata.

Akcja i emocje określały tożsamość Senny i tego, czym będzie ten serial. Postawimy widza za kierownicą, z Senną, w każdym z samochodów, którymi jeździł, próbując pokazać jego geniusz, jednocześnie starając się zrozumieć człowieka, otworzyć okno na jego życie prywatne, wyzwania i niewiarygodnie zwycięską karierę w sporcie ustawionym przeciwko osobom spoza Europy.

Ayrton Senna

Jaka jest fabuła serialu "Senna" na Netflix?

Miniserial będzie badać osobowość i relacje rodzinne Ayrtona Senny da Silvy. Punkt wyjścia to debiut kariery Ayrtona, gdy przeniósł się do Anglii, a kulminacyjnym punktem będzie tragiczny wypadek w Imoli we Włoszech podczas Grand Prix San Marino, który doprowadził do jego śmierci.

Kto zagra Ayrtona w serialu?

W marcu 2023 roku Netflix ogłosił pierwszego nowego członka obsady "Senny" w osobie Gabriela Leone.

Po ogłoszeniu jego obsady, Leone wydał oświadczenie za pośrednictwem strony prasowej Netflix, mówiąc:

"To ogromna odpowiedzialność, ale także wielki zaszczyt, móc przedstawić ikonę, która przez całe życie inspirowała tylu ludzi, pokazując światu brazylijski talent sportowy", mówi Leone. "Wiedząc, że będziemy przekazywać tę historię milionom ludzi w wielu krajach za pośrednictwem Netflix, inspiruje mnie to, aby traktować to jako jedną z najważniejszych ról mojej kariery."

Leone jest dobrze znany w całej Ameryce Łacińskiej z ról w takich produkcjach jak "Dom", "Duetto", "Dark Days" i "Velho Chico".

Potwierdzono również, że Charlie Hamblett zagra Martina Brundle'a, jednego z partnerów zespołowych i konkurenta Ayrtona Senny w Formule 3.L

Alice Wegmann otrzymała rolę pierwszej żony Senny, Liliane Vasconcellos Souza, co potwierdził brazylijski portal informacyjny O Globo. Portal informuje również, że Camila Márdila zagra siostrę Senny, Viviane Sennę.

6 lipca Deadline potwierdziło, że Kaya Scodelario dołączyła do obsady "Senny". Jednak jej rola w serialu nie została jeszcze ujawniona. Scodelario wcześniej wystąpiła w krótkotrwałym serialu Netflixa o łyżwiarstwie figurowym, "Spinning Out", i zagra także w "The Gentlemen", nadchodzącej adaptacji telewizyjnej filmu z 2019 roku od Guya Ritche’a.

Do obsady "Senny" dołączają również Tom McKay i Joe Hurst. To będzie pierwszy projekt Netflixa dla McKinaya, który wcześniej występował w serialu BBC "Moving On" i w produkcji współpracy BBC/Netflix "Wanderlust". Hurst z kolei już grał w serialach Netflixa, takich jak "The Dig" i współprodukcja BBC/Netflix "Wanderlust".