Racing Bulls ma mieć malowanie wzorowane na Toro Rosso

Toro Rosso i Red Bull

Za mniej niż tydzień rozpocznie się nowy rozdział dla zespołu Visa Cash App RB, Racing Bulls, który ujawni światu swoją najnowszą konstrukcję. To będzie pierwsza prezentacja pod nową nazwą, która odbędzie się w Las Vegas.

Zespół z Faenzy wciąż rozważa ostateczną nazwę bolidu - mówi się o użyciu skrótu VCARB przed numerem, ale to tylko jedna z opcji. Mnie bardziej ciekawi kolorystyka na którą postawi ten zespół. Malowanie po raz pierwszy zostanie pokazane 8 lutego w trakcie prezentacji, a potem podczas dni filmowych 12 lutego na torze Marco Simoncelli w Misano Adriatico.

Pod względem technicznym jednym z pewników, które zobaczymy w nowej konstrukcji jest identyczne zawieszenie jak w bolidzie RB19 Maxa Verstappena i Sergio Pereza w poprzednim sezonie.

Wzmacniając relacje między Red Bull Racing a Visa Cash App RB, wiele komponentów fenomenalnej RB19 zaprojektowanej przez Adriana Neweya znajdzie zastosowanie w bolidzie z Faenzy.

Co do malowania, to na pewno pojawią się sponsorzy, głównie VISA, ale także Cash App - jednak nie określono kolorystyki. Według informacji z Motorsport.com, malowanie pierwszego bolidu pod nową nazwą zespołu, teraz kierowanego przez Laurenta Mekiesa, będzie dość podobne do wzoru stosowanego przez austro-włoski zespół wiele lat temu.

Mowa tu o ostatnich Toro Rosso, konkretnie STR12 i STR13. Oznacza to prawdopodobnie, że podstawowa barwa w 2024 roku będzie niebieska, prawdopodobnie innego odcienia niż ten używany w 2017 i 2018 roku, ale zajmie większość przestrzeni na karoserii.

Podążając za koncepcją zastosowaną w Toro Rosso, również w Racing Bulls pojawi się pozioma linia. Nie będzie czerwona, lecz biała. Oczekiwane, jak zawsze, są logo byka na masce silnika i przede wszystkim nazwa Visa - która, przypomnijmy, nawiązała globalną współpracę z Red Bullem, zdobywając miejsce zarówno na RB20, jak i na samochodach z Faenzy - pojawi się w różnych miejscach karoserii.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę również projekty malowania ostatnich 4 lat AlphaTauri, niebieski i biały tu również będą dominować, tylko promocje i odcienie inne.

Zdjęcie: Red Bull Content Pool