Prezentacja i zdjęcia Mercedes W15 na sezon 2024

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team wprowadził do gry nowego gracza na sezon 2024, prezentując dzisiaj swój najnowszy bolid o nazwie W15. Zespół liczy na to, że nowy pojazd pozwoli im skutecznie rywalizować z Red Bullem o najwyższe laury w tegorocznym sezonie.

Wśród kierowców zespołu nie zaszły żadne zmiany w porównaniu do poprzedniego roku. Doświadczony Brytyjczyk Lewis Hamilton, który zdobył liczne tytuły mistrza świata, oraz młody talent George Russell, ponownie zasiądą za kierownicą bolidu zespołu z Brackley.

Jednak najbardziej zaskakującą informacją jest decyzja Lewisa Hamiltona o opuszczeniu zespołu na koniec sezonu, przenosząc się do stajni Ferrari. To zapowiada dynamiczne zakończenie współpracy między Hamiltonem a Mercedesem. Rywalizacja wewnątrz zespołu staje się tym samym nadzwyczaj ciekawa, a George Russell ma szansę udowodnić, że jest gotów pełnić rolę kierowcy numer 1 w przyszłości.

George Russell stoi również przed zadaniem udowodnienia swoich umiejętności, wiedząc, że Toto Wolff, szef zespołu, wkrótce będzie musiał podjąć decyzję co do nowego partnera dla bolidu Mercedes. Rywalizacja o to miejsce w zespole obiecuje być emocjonująca i może wpłynąć na kształt zespołu w kolejnych sezonach. Fani Formuły 1 z pewnością z niecierpliwością czekają na rozwój sytuacji na torze i za kulisami zespołu Mercedes.


Mercedes W15

Mercedes W15

Mercedes W15

Mercedes W15

Zdjęcia: Mercedes