Nowe zestawy LEGO F1, we współpracy z McLarenem i Mercedesem

Lego Senna


Lego do sprzedaży w naszym kraju wprowadza wiele zestawów klocków związanych z Formułą 1, duże zestawy i mniejsze. Marka rozpoczęła współpracę z McLarenem i Mercedesem, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej szczegółowe informacje. 

Informacja prasowa:

Grupa LEGO wprowadza nową serię pojazdów wyścigowych we współpracy z markami McLaren Racing & Senna, Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team i BMW

Grupa LEGO zapowiada nowe modele LEGO® Technic™, LEGO Icons i LEGO Speed Champions, które stworzyła we współpracy z BMW, McLaren Racing & Senna Brans oraz Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team.

Marka wprowadzi również dwa nowe zestawy LEGO City, inspirowane wyścigami samochodowymi, które zapewnią godziny ekscytującej zabawy dla całej rodziny. Wszystkie produkty dostepne będą w sprzedaży już od 1 marca.

Billund, 1.02.2024: Grupa LEGO wprowadza do swojej oferty nowe produkty, które powstały jako hołd dla wspaniałego świata wyścigów samochodowych. To efekt ostatniej współpracy, nawiązanej ze znanymi markami motoryzacyjnymi i wyścigowymi - BMW, McLaren Racing & Senna oraz Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team. Niesamowite pojazdy odwzorowujące ich modele dostępne będą już wkrótce w ramach różnych serii marki.

Dzięki nowej, szerokiej gamie pojazdów, firma LEGO pragnie uczcić pasję fanów do wyścigów oraz dostarczać ekscytującą rozrywkę dla rodzin, które już teraz mogą wspólnie cieszyć się z odtwarzania najbardziej kultowych modeli w historii.

Już 1 marca pojawią się dwa zestawy LEGO Speed Champions, stworzone we współpracy z partnerami z McLaren Racing i BMW, dwa samochody LEGO Technic, zaprojektowane z Mercedes-AMG PETRONAS Formula 1 Team, jeden pojazd LEGO Icons od McLarena i marki Senna, a także dwa nowe modele inspirowane wyścigami z serii LEGO City.

- Zabawa to świetny sposób na wspólne rozwijanie pasji i pogłębianie relacji wśród członków rodziny - mówi Niels Henrik Horsted, Head of Product w Grupie LEGO. - W Grupie LEGO doceniamy możliwość współpracy z naszymi partnerami, bo stanowi to doskonałą okazję, by tworzyć różnorodne doświadczenia związane z zabawą dla całych rodzin. Stworzyliśmy modele zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, by wszyscy oni mogli cieszyć się wspólną radością z budowania. Możemy podziwiać inne pojazdy, śledzić różne mistrzostwa czy kibicować odmiennym zespołom, ale łączy nas ta sama miłość do ekscytujących wyścigów i niesamowitych samochodów!

W ramach nowej współpracy, LEGO ICONS odtworzyło jeden z najbardziej udanych samochodów F1 wszech czasów: McLaren MP4/4 z 1988 roku. Opracowany wraz z markami McLaren Racing i Senna model, LEGO ICONS McLaren MP4/4 & Ayrton Senna, odwzorowuje dokładnie detale i oddaje realistycznie funkcje pojazdu. Produkt zawiera działający układ kierowniczy, zawieszenie drążkowe, regulowany tylny spojler, przyczepne opony, lusterka, dźwignię zmiany biegów oraz silnik V6 z turbodoładowaniem, a także stojak i minifigurkę Ayrtona Senny.

Lego nowy Mercedes F1

W nowym asortymencie marki LEGO, samochody dostępne będą w dwóch różnych wersjach, odpowiednich dla poszczególnych grup wiekowych: 18+ i 7+. Już dziś całe rodziny mogą przeżyć wspaniałe chwile pełne radości z budowania z modelem LEGO Technic Mercedes-AMG F1 W14 E Performance, dla dorosłych w wieku 18+, lub wersji pull-back dla dzieci w wieku 7+. Model w skali 1:8 dla dorosłych posiada autentyczne detale graficzne, działający silnik V6 z ruchomymi tłokami, które fani mogą obejrzeć z bliska po zdjęciu pokrywy silnika, otwierane skrzydło, indywidualne zawieszenie, działający układ kierowniczy i przyczepne opony. Wersja dla dzieci także charakteryzuje się autentycznym wyglądem i daje pociechom możliwość odtworzenia ulubionych rajdowych momentów z wymarzonego wyścigu.

Lego nowy McLaren

Zestaw LEGO Speed Champions 2023 McLaren Formula 1 Race Car dla dzieci w wieku 9+ pozwala młodym fanom przeżyć niesamowite emocje podczas montowania precyzyjnych elementów czy personalizacji pojazdu w czarno-żółtych barwach. Zabawa dla całej rodziny trwa od lat - wcześniejszy zestaw LEGO Technic McLaren Formula 1 Race Car, który został wprowadzony na rynek w 2022 roku, nadal pozostaje w asortymencie Grupy LEGO.

Zestaw LEGO Speed Champions BMW M4 GT3 i BMW M Hybrid V8 Race Cars zawiera dwa modele samochodów oraz dwie figurki kierowców. Fani w wieku od 9 lat mogą cieszyć się tym podwójnym pakietem i testować swoje samochody, ścigając się nimi po zakończeniu budowy. Każdy z pojazdów wyścigowych w zestawie pełen jest autentycznych detali podkreślających styl i wysokie osiągi maszyn od znanego niemieckiego producenta samochodów, BMW. 

Seria LEGO City także wzbogaci się o dwa nowe zestawy dla dzieci w wieku od 4 lat, inspirowane wyścigami. Pierwszym z nich jest zielony samochód wyścigowy LEGO City, z kierowcą i fotografem, sportowymi oponami i efektownym tylnym spojlerem. Drugi to LEGO City Samochód Wyścigowy i Ciężarówka Transportowa, zawierający elegancki, sportowy samochód wyścigowy z obniżonym zawieszeniem i poszerzonymi błotnikami nadającymi doskonałe prowadzenie i przyczepność, a także transporter z rampą załadunkową i dwiema figurkami kierowców.

Nowe zestawy LEGO celebrujące sportową pasję do wyścigów będą dostępne już od 1 marca 2024 r. w sklepach LEGO, na stronie http://www.lego.com  oraz u wybranych wiodących sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Szczegóły produktu:

LEGO® Icons McLaren MP4/4 & Ayrton Senna

Wiek: 18+ 

Nr produktu: 10330 

Wymiary: 12 cm wysokości, 32 cm długości i 17 cm szerokości 

Dostępne w przedsprzedaży na www.LEGO.com.

LEGO® Technic™ Mercedes-AMG F1 W14 E Performance

Wiek: 18+  

Elementy: 1,642 

Nr produktu: 42171 

Wymiary: 13 cm wysokości, 63 cm długości i 26 cm szerokości.

LEGO® Technic™ Mercedes-AMG F1 W14 E Performance Pull-Back

Wiek: 7+ 

Elementy: 240 

Nr produktu: 42165  

Wymiary: 6 cm wysokości, 24 cm długości i 10 cm szerokości.

LEGO® Speed Champions 2023 McLaren Formula 1 Race Car

Wiek: 9+ 

Elementy: 245 

Nr produktu: 76919 

Wymiary: 4 cm wysokości, 19 cm długości i 7 cm szerokości.

LEGO® Speed Champions BMW M4 GT3 & BMW M Hybrid V8 Race Cars

Wiek: 9+ 

Elementy: 676

Nr produktu: 76922 

Wymiary: BMW M4 GT3 mierzy ponad 7 cali (18 cm) długości.

Lego


LEGO® City Green Race Car

Wiek: 4+ 

Elementy: 56 

Nr produktu: 60399 

Wymiary: 3 cm wysokości, 11 cm długości i 5 cm szerokości.

LEGO® City Race Car and Car Carrier Truck

Wiek: 6+ 

Elementy: 328 

Nr produktu: 60406 

Wymiary: 7 cm wysokości, 17 cm długości i 6 cm szerokości.

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez moc zabawy. System LEGO in Play, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko sobie wymyślą.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza ,,baw się dobrze’’. Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jednak jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie.

Po więcej informacji zapraszamy na: www.LEGO.com