Hamilton o tym dlaczego wybrał Ferrari

Ferrari driver f1

Lewis Hamilton po raz pierwszy w mediach społecznościowych wypowiedział się na temat przejścia do Ferrari w 2025 roku. Po 11 latach współpracy z Mercedesem, Brytykczyk podkreślił, że jest to dla niego niezwykle trudna, ale jednocześnie ekscytująca decyzja.

W swojej wypowiedzi Hamilton podziękował Mercedesowi za lata współpracy, podkreślając ogromne osiągnięcia, tytuły i rekordy, jakie udało im się zdobyć razem. Zaznaczył, że decyzja o zmianie zespołu była najtrudniejszą w jego karierze, ale jednocześnie podkreślił podekscytowanie nowymi wyzwaniami i możliwością jazdy dla Scuderia Ferrari.

Hamilton skoncentrował się również na obecnym sezonie z Mercedesem, wyrażając determinację i motywację do powrotu na tor i pomocy zespołowi w kolejnych wyzwaniach. Podziękował również wszystkim, którzy towarzyszyli mu w tej podróży, dodając, że nadal pragnie być dumny z osiągnięć.

Warto zauważyć, że ta decyzja stanowi przełomowy moment w karierze Hamiltona, otwierając nowy rozdział i wzbudzając ciekawość co do tego, jakie osiągnięcia przyniesie mu jazda w czerwonych barwach Ferrari.

Oto co miał do powiedzenia Lewis: 

„To było kilka szalonych dni, wypełnionych całą gamą emocji.

Ale jak już wszyscy wiecie, po niesamowitych 11 latach w Mercedesie, nadszedł czas, abym rozpoczął nowy rozdział w moim życiu i dołączę do Scuderia Ferrari w 2025 roku.

Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że po osiągnięciu z Mercedesem rzeczy, o których mogłem tylko marzyć jako dziecko, mam teraz szansę spełnić kolejne marzenie z dzieciństwa. Jazda w czerwonych barwach Ferrari.

Mercedes był ogromną częścią mojego życia, odkąd skończyłem 13 lat, więc ta decyzja była najtrudniejszą, jaką kiedykolwiek musiałem podjąć. Jestem niesamowicie dumny ze wszystkiego, co razem osiągnęliśmy i jestem bardzo wdzięczny za ciężką pracę i poświęcenie wszystkich, z którymi pracowałem przez lata i oczywiście Toto, za jego przyjaźń, wskazówki i przywództwo. Razem zdobyliśmy tytuły, pobiliśmy rekordy i staliśmy się najbardziej utytułowanym zespołem w historii F1. I oczywiście nie mogę zapomnieć o Nikim, który był dla mnie ogromnym wsparciem i za którym tęsknię każdego dnia.

Muszę również podziękować całemu zarządowi Mercedes-Benz i wszystkim pracownikom firmy w Niemczech i na całym świecie za wspieranie mnie przez te 26 lat.

Nadszedł jednak czas na zmianę i podjęcie nowego wyzwania. Wciąż pamiętam uczucie skoku wiary w nieznane, kiedy po raz pierwszy dołączyłem do Mercedesa w 2013 roku. Wiem, że niektórzy wtedy tego nie rozumieli, ale miałem wtedy rację, wykonując ten ruch i to uczucie towarzyszy mi teraz. Jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co mogę wnieść do tej nowej możliwości i co możemy zrobić razem.

Jednak w tej chwili nie myślę o 2025 roku. Skupiam się na nadchodzącym sezonie i powrocie na tor z Mercedesem. Jestem bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek, jestem sprawniejszy i bardziej skoncentrowany niż kiedykolwiek i chcę pomóc Mercedesowi ponownie wygrać. Jestem w 100% zaangażowany w pracę, którą muszę wykonać i zdeterminowany, aby zakończyć moją współpracę z zespołem na wysokim poziomie.

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną w tej podróży, wszyscy podnosiliście mnie na duchu, gdy goniłem za marzeniami i mam nadzieję, że nadal będę mógł być z was dumny. Jak zawsze przesyłam wam miłość i pozytywną energię.