Recenzja modelu CaDA Alfa Romeo F1 Team Orlen C42: Czy to najlepszy bolid F1 z klocków w skali 1:8?

Bolid Cada Alfa Romeo C42

CaDA podjęła się nie lada wyzwania, projektując bolid C42 z 2022 roku ekipy Alfa Romeo F1 Team Orlen w skali 1:8. Czy ich model spełnił oczekiwania fanów Formuły 1 i czy warto zainwestować w tę konstrukcję? Zestaw kosztuje obecnie 150$ i pochodzi z oficjalnego sklepu firmy CaDa. Odpowiem na te pytania w mojej recenzji. 

ROZPAKOWANIE I PIERWSZE WRAŻENIA

Otwierając pudełko, będziecie pod mocnym wrażeniem tego jak klocki są zapakowane. CaDA zadbała o szczegóły, oferując ponumerowane zestawy klocków, obszerną instrukcję oraz przezroczyste naklejki, dopełniające całość. Instrukcja jest ciekawa, zawierając porównania z prawdziwym bolidem oraz informacje o samym bolidzie Alfa Romeo F1 Team Orlen.

BUDOWA MODELU

Bolid Cada Alfa Romeo C42

Rozpoczynając od tylnej sekcji, skonfrontujemy się z wyzwaniem mechanizmu różnicowego, przechodząc przez rozbudowane zawieszenie. Dbałość o szczegóły rzuca się w oczy, zwłaszcza przy budowie jednostki napędowej, opon typu slick z nadrukiem Pirelli i precyzyjnie odwzorowanego systemu Halo.

Plusy tego modelu to wiernie odwzorowane detale, od opon po skrzydła z systemem DRS. Opony i felgi imitują rzeczywiste, co zasługuje na uznanie. Resorowane przednie i tylne zawieszenie, to kolejny plus tej konstrukcji. Działa też układ kierownicy więc można spokojnie kierownicą skręcać przednimi kołami.

Bolid składałem dwa dni po mniej więcej 6h i podzieliłem sobie składanie na 4 części tak dokładnie jak w pudełku zestawy klocków. Możecie znaleźć proces budowy na moim tiktoku

WNIOSKI

W teorii naprawdę ciężko, tu do czegokolwiek się przyczepić. Instrukcja jest bardzo dobrze napisana, praktycznie w jednym miejscu miałem tylko problem. Bolid po złożeniu jest wielki ma 65cm długości i wygląda po prostu fenomenalnie. Jeśli chodzi o największe minusy, to wymieniłbym słabe zamocowanie niektórych elementów w sekcjach bocznych i podłogi. Na pewno bawić się nim byłoby trudno, ale on raczej ma wyglądać. Nie sądzę też, że napis 8+ na pudełku jest odpowiedni, wydaje mi się, że zestaw przeznaczony jest dla starszych osób. 

Bolid Cada Alfa Romeo C42

Bolid Cada Alfa Romeo C42

Model Alfa Romeo F1 Team Orlen C42 od CaDA imponuje szczegółami i jakością wykonania. Dla fanów Formuły 1 i miłośników klocków to propozycja warta rozważenia, pomimo kilku drobnych niedociągnięć. Możecie  go kupić tutaj