Nowego Astona Martina zobaczymy 12 lutego

Aston Martin, będąc czwartym zespołem potwierdzającym datę premiery na nadchodzący sezon, zaprezentuje swój nowy bolid w poniedziałek, 12 lutego. Pełen kalendarz prezentacji znajdziecie tutaj

To już czwarty sezon pod obecną tożsamością, zespół z Silverstone ujawni swoją najnowszą konstrukcję na sezon 2024 Formuły 1 w ich niedawno otwartej fabryce, w połowie przyszłego miesiąca.
Zgodnie z konwencją nazewniczą, którą Aston Martin zachował dla swoich poprzednich bolidów, nowy model na sezon 2024 otrzyma nazwę „AMR24”.

W ubiegłym roku Aston Martin cieszył się swoim najsilniejszym sezonem od momentu przejścia pod obecną tożsamość. Zespół zakończył sezon na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów, zdobywając osiem miejsc na podium - wszystkie zdobyte przez Fernando Alonso, który debiutował w zespole. Jednak w ostatnich 15 rundach sezonu zespół spadł z drugiego miejsca w mistrzostwach na piąte, tracąc miejsce na rzecz rywali z Mercedesa, Ferrari i McLarena.

Aston Martin ponownie wystawi taki sam skład kierowców, składający się z dwukrotnego mistrza świata Alonso i młodszego partnera zespołowego, Lance'a Strolla.

Zespół oficjalnie otworzył swoją nową fabrykę na terenie Silverstone w czerwcu ubiegłego roku, co sprawia, że AMR24 jest pierwszym bolidem Formuły 1 produkowanym przez nowoczesny zakład produkcyjny. Szef zespołu, Mike Krack, poprowadzi ich po raz trzeci z rzędu, objąwszy stanowisko na początku 2022 roku.

Rozbudowa fabryki i nowe inwestycje, to początek większych zmian, które nastąpią w sezonie 2026, kiedy do zespołu dołączy Honda jako dostawca jednostek napędowych nowej generacji.