Nascar ze swoim DriveToSurvive

Drive to Survive, popularny serial dokumentalny o Formule 1 na platformie Netflix, stał się inspiracją dla innych produkcji motosportowych i nie tylko. 

Teraz jedna z największych amerykańskich serii wyścigowych przedstawia pierwszy zwiastun swojego nowego serialu dokumentalnego, który będzie konkurował bezpośrednio z Drive to Survive na tej samej platformie Netflix. Full Speed, mający swoją premierę pod koniec tego miesiąca, pozwala spojrzeć zza kulis na świat NASCAR.

Organizatorzy najpopularniejszych wyścigów samochodowych w Stanach Zjednoczonych będą z pewnością chcieli odtworzyć ogromny sukces Drive to Survive, przypisywany podniesieniu prestiżu F1 w USA. Od czasu przejęcia globalnej serii przez Liberty Media w 2017 roku liczba rund w USA wzrosła do trzech, obejmując silnie promowane wyścigi w Miami i Las Vegas, oba miejscem corocznych rund NASCAR.

Mimo że popularność NASCAR pozostaje pozornie niezmienna, seria ta, podobnie jak F1, przyjęła kilka innowacji w ostatnich latach, starając się zwiększyć swoją popularność. W zeszłym roku dodano pierwszy wyścig uliczny w Chicago, a zespół, w skład którego wchodzili siedmiokrotny mistrz Jimmie Johnson i mistrz świata F1 Jenson Button, wziął udział w modyfikowanym NASCAR na torze Le Mans.

Szósta seria Drive to Survive w F1 ma pojawić się krótko przed rozpoczęciem testów przedsezonowych w przyszłym miesiącu.

F1 nadal rozwija swoje partnerstwo z Netflixem. W zeszłym roku czterech kierowców wzięło udział w pierwszym wydarzeniu sportowym na żywo transmitowanym przez platformę. Lando Norris, Carlos Sainz Jnr, Pierre Gasly i Alexander Albon rywalizowali o Puchar Netflixa, każdy z partnerem z branży golfowej, na polu golfowym Wynn przed Grand Prix w Las Vegas.

Full Speed będzie dostępny na platformie Netflix już 30 stycznia.