Kacper Sztuka potwierdzony w F3

Kacper Sztuka w F3

MP Motorsport potwierdziło, że Kacper Sztuka dołączy do ich zespołu na sezon 2024 FIA Formula 3. Polski kierowca dołącza do Tima Tramnitza w MP na nadchodzący sezon po zwycięstwie w zeszłym roku w Mistrzostwach Włoskiej Formuły 4.

Sztuka był dominujący w drugiej połowie sezonu 2023, wygrywając dziewięć wyścigów i stając na podium trzykrotnie, co zapewniło mu tytuł mistrza. Po trzech latach spędzonych we włoskiej Formule 4, Sztuka, który ukończył karting w 2021 roku, zakończył pierwszy sezon na 36. miejscu, poprawiając się do szóstego w drugim roku, zdobywając dwa zwycięstwa i cztery miejsca na podium, zanim nadszedł jego zwycięski sezon w 2023 roku. Sztuka zdobył również tytuł Mistrza Zimowej Serii Formuły zeszłego roku, wygrywając pięć z sześciu wyścigów, w których brał udział, a jeden kończąc na drugim miejscu.

W zeszłym roku Sztuka wziął udział w ostatnich testach po sezonie zespołu MP Motorsport, kończąc z najlepszym wynikiem 12. miejsca w drugiej sesji porannej. Został także ogłoszony nowym członkiem składu Red Bull Junior Team na rok 2024.

Wypowiadając się na temat swojego awansu do FIA Formula 3, 17-latek powiedział, że z niecierpliwością oczekuje trudnego, ale satysfakcjonującego wyzwania. "Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę przejść do FIA F3 z zespołem MP Motorsport", powiedział Sztuka. "Zespół ma silne tradycje w serii, co pomoże mi w płynnym przejściu z F4 do F3. Uwielbiam ten samochód po teście w Imoli i nie mogę się doczekać, aby wrócić do niego na więcej testów i nadchodzący sezon. To będzie ogromne wyzwanie, ale jestem gotów. Niech to się zacznie!"

Dyrektor Zespołu Sander Dorsman dodał, że z niecierpliwością oczekuje, co Sztuka zdolny będzie osiągnąć w swoim debiutanckim sezonie po świetnym występie w ubiegłym roku. "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Kacpra w zespole", powiedział Dorsman. "Miał on fantastyczny sezon we włoskiej Formule 4, a zaproszenie do dołączenia do Red Bull Junior Team było sprawiedliwą nagrodą za to, co było genialnym rokiem. Natychmiast pokazał swoje umiejętności podczas testów w Imoli, więc jesteśmy pewni, że Kacper jest gotów na silny debiut w FIA F3. Cały zespół z niecierpliwością oczekuje współpracy z nim w trakcie sezonu."

Teraz, po tych informacjach, możemy się zastanowić, co przyniesie ten sezon dla Kacpra Sztuki i jakie będą jego szanse w FIA Formula 3. Czy jesteś podekscytowany tym nowym rozdziałem w karierze młodego polskiego kierowcy?