Kacper Sztuka: Nowy Talent w Światku Red Bull Racing


Młody polski kierowca, Kacper Sztuka, wzbudził ogromne zainteresowanie środowiska motorsportowego, zdobywając tytuł w włoskiej Formule 4. Jednak to nie koniec jego sukcesów – został niedawno zaproszony przez legendarnego doktora Helmuta Marko do prestiżowej akademii rozwojowej Red Bull Racing dla młodych talentów.

Sztuka udzielił wywiadu portalowi The Sport w którym poruszył wiele ciekawych tematów. Całość przeczytacie w linku powyżej. Między innymi spotkanie z szefem programu Red Bulla było dla Kacpra nie tylko zaskoczeniem, ale również spełnieniem marzeń. Opowiada on entuzjastycznie o chwili, gdy Marko osobiście wyraził chęć, aby dołączył do ich akademii. To nie tylko zaszczyt, ale również ogromna szansa dla młodego kierowcy.

Nie tylko Marko okazał zainteresowanie talentem Sztuki. Podczas kolacji Sztuka miał okazję porozmawiać z Franzem Tostem, byłym szefem Scuderii AlphaTauri. Tost zwrócił uwagę na osiągnięcia Sztuki, co tylko potwierdziło, że młody Polak jest na dobrej drodze do wielkich sukcesów.

Obecnie Sztuka skupia się na przygotowaniach do startów w Formule 3 w przyszłym roku. Nie ukrywa, że budżet na te starty to dla niego istotna kwestia, jednak z uśmiechem zapewnia, że prowadzi rozmowy z kilkoma zespołami. Jego nadzieje na ogłoszenie konkretnych planów wkrótce wydają się być uzasadnione.

Dołączenie do programu Red Bulla to dla Sztuki nie tylko prestiż, ale także szansa na profesjonalne przygotowanie fizyczne, korzystanie z symulatora oraz wsparcie ekspertów. Jest przekonany, że będzie mógł rozwijać swoje umiejętności wśród najlepszych, co zapewni mu solidne podstawy dla długiej i udanej kariery w świecie Formuły 1. Kacper Sztuka jest pewien – jest teraz w naprawdę dobrych rękach.

fot. Kacper Sztuka Racing