F1 in Schools Poland, spełnij swoje marzenie o karierze w motosporcie

F1 in Schools, czyli Formuła 1 w Szkole, to nie tylko slogan, lecz przede wszystkim innowacyjny projekt edukacyjny, który otwiera drzwi do fascynującego świata motoryzacji, inżynierii i rywalizacji sportowej dla młodych umysłów. Inicjatywa, oparta na filozofii STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics), rozkwita od 1999 roku, zaczynając od 8 szkół w Wielkiej Brytanii, a obecnie obejmując ponad 26 tysięcy placówek w 51 krajach, w tym w Polsce.

Głównym celem projektu jest nie tylko zaszczepienie pasji do motoryzacji od najwcześniejszych lat, ale także promowanie nauk ścisłych i technologii. Inicjatywa ta ma zainspirować młodych ludzi do wykorzystania technologii informatycznych w nauce o fizyce, aerodynamice, projektowaniu czy marketingu. Jest to jednocześnie globalna platforma, która przekazuje filozofię Formuły 1 młodzieży na całym świecie.

F1 in Schools nie jest jedynie rywalizacją, ale przede wszystkim świetną zabawą, podczas której uczniowie uczą się pracy w zespole, rozwijają umiejętności interpersonalne i zdobywają doświadczenie w zdrowej rywalizacji. Głównym zadaniem każdego zespołu jest zaprojektowanie i skonstruowanie funkcjonalnego modelu bolidu F1, a następnie wystawienie go do rywalizacji na torze wyścigowym. To nie tylko kwestia pasji do motoryzacji, ale również rozwijania umiejętności praktycznych i kreatywności.

Pierwsza edycja F1 in Schools w Polsce była niezaprzeczalnym sukcesem. 16 drużyn z różnych zakątków kraju wzięło udział w tej ekscytującej przygodzie. Zwycięska drużyna, FOTON Racing z Grójca, miała zaszczyt reprezentować Polskę podczas Finałów Światowych F1 in Schools Global podczas Grand Prix Singapuru we wrześniu 2023 roku.

Druga odsłona projektu to kolejna szansa dla młodzieży i kibiców Formuły 1 na rozwinięcie swoich zainteresowań oraz poszerzenie horyzontów w dziedzinach nauki, technologii i inżynierii. F1 in Schools staje się w Polsce nie tylko szansą na wykazanie się umiejętnościami inżynieryjnymi, ale również okazją do zbudowania wspomnień na całe życie i zainicjowania pasji, której owoce mogą przynieść korzyści zarówno w sferze edukacyjnej, jak i zawodowej.

Zapraszamy zatem młodych entuzjastów motoryzacji, przyszłych inżynierów i wszystkich, którzy marzą o ściganiu się na torze, do udziału w drugiej odsłonie projektu F1 in Schools. To niepowtarzalna okazja, aby wkroczyć w świat, w którym pasja spotyka się z nauką, a marzenia zamieniają się w rzeczywistość.

Spełnij marzenie o karierze w świecie motosportu

Jeśli marzysz o karierze w świecie motoryzacyjnym, to udział w projekcie może być biletem wstępu do jednego z zespołów Formuły 1!

Zainteresowanych drugą edycją konkursu prosimy o zarejestrowanie się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Konkurs F1 in Schools Poland został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki.