Max miał motywację do ostatniego okrążenia sezonu

W sezonie dominacji i kolejnych sukcesów, gdy wydawało się, że Max Verstappen już mógł spokojnie spocząć na laurach, ten w głowie miał jedno. Holender chciał ustanowić rekord ponad 1,000 okrążeń na prowadzeniu w jednym sezonie.

Verstappen zaplanował strategię wyścigu, aby zagwarantować osiągnięcie tego kamienia milowego podczas ostatniego wyścigu sezonu. Pomimo uznania, że jego strategia może nie być najszybsza, miała na celu maksymalne wykorzystanie jego czasu na czele stawki. "Chcieliśmy spróbować zaplanować to w taki sposób, abym nie zjeżdżał za wcześnie", ujawnił mistrz świata. 

Holenderski kierowca prowadził Grand Prix Abu Zabi od startu, strategicznie opóźniając swój postój w boksach do 16. okrążenia. Jego determinacja, by pozostać na prowadzeniu, doprowadziła do unikalnego podejścia, namawiając nawet przez team radio zespół aby najpierw wezwali do boksów Sergio Pereza. Wszyscy myśleli, że po prostu chce mu pomóc osiągnąć lepszy wynik, a on nawet wtedy myślał o sobie. Ostatni postój w boksach Verstappena na 43. okrążeniu zapewnił mu rekord z trzema okrążeniami w zapasie.

Kończąc sezon z wynikiem aż 1,003 z 1,325 okrążeń w 22 wyścigach, osiągnięcie Verstappena poprawia poprzedni rekord należący do Sebastiana Vettela. Genialność strategiczna była widoczna nie tylko w samej jeździe, ale też próbie osiągnięcia celu.

Nawet po zapewnieniu sobie mistrzostwa znacznie przed zakończeniem sezonu, determinacja Verstappena do ustanawiania rekordów ukazuje jego niezachwianą skłonność do doskonałości. Wygrywając 19 z 22 wyścigów, nie tylko zdominował rywalizację, ale również wzniosł Red Bull na niezwykły poziom sukcesu.

Szef zespołu Red Bull, Christian Horner, docenił wyjątkowe osiągnięcia Verstappena, mówiąc: "Myślę, że osiągnął jeszcze jeden poziom". Moc Verstappena przekroczyła granice samego prowadzenia pojazdu; aktywnie przyczyniał się do decyzji strategicznych podczas wyścigu, demonstrował zaangażowanie i zrozumienie, to go wyróżnia.

Statystyki sezonu są przytłaczające: 1,003 okrążenia na prowadzeniu spośród 1,325, to wyczyn podkreślający wyjątkowe umiejętności, determinację i współpracę zespołu Red Bull. Gdy społeczność Formuły 1 zastanawia się nad tym historycznym sezonem, genialność strategiczna Verstappena w Abu Zabi dodaje kolejny wymiar do jego dziedzictwa, dowodząc, że jego głód sukcesu nie zna granic.