Kara dla Sainza po 1 treningu w Las Vegas


Zespół Ferrari poprosił sędziów o zwolnienie Carlosa Sainza Jr. z kary za wymianę elementów bolidu uszkodzonych przez luźną pokrywę studzienki w pierwszym treningu na torze Las Vegas Strip Circuit. Sędziowie odmówili, twierdząc, że nie mają uprawnień do nadania wyjątku od regulaminu sportowego, mimo że uznali okoliczności za nietypowe.
.
Przerwany pierwszy trening: Pierwszy trening na torze Las Vegas został przerwany po 10 minutach, gdy luźna pokrywa studzienki uszkodziła bolidy Sainza i Lando Norrisa. Organizatorzy wyścigu musieli zabezpieczyć ponad 300 pokryw studzienek na torze, co spowodowało opóźnienie drugiego treningu o dwie godziny. Został on też wydłużony do 90 minut

Reakcje na tor Las Vegas: Niektórzy kierowcy i szefowie zespołów wyrazili swoje opinie na temat nowego toru ulicznego w Las Vegas. Lewis Hamilton bronił strategii F1 w USA, twierdząc, że jest to ważny rynek dla sportu. Max Verstappen krytykował tor za brak wyzwań i niską jakość asfaltu. Inni kierowcy byli pozytywnie zaskoczeni charakterem i atmosferą toru.