Hamilton chciał zastąpić Pereza w Red Bullu

Christian Horner zaskakująco stwierdził wczoraj, że Lewis Hamilton "nawiązał kontakt" w tym roku w sprawie przejścia do Red Bulla. Pomimo podpisania nowej umowy z Mercedesem w sierpniu, według szefa zespołu Red Bulla, Hamilton rozważał opcje w innych zespołach. 

Horner powiedział Daily Mail: "Mieliśmy kilka rozmów przez lata na temat dołączenia Hamiltona. Kilka razy do nas zadzwonili. Ostatnio, wcześniej w tym roku, było zapytanie, czy jesteśmy zainteresowani."

Szef Red Bulla zaznaczył jednak, że nie widzi współpracy Maxa i Lewisa. Dodał: "Dynamika nie byłaby odpowiednia. Jesteśmy w 100% zadowoleni z tego, co mamy." Horner twierdzi także, że Hamilton rozmawiał z przewodniczącym Ferrari. "Spotkał się również z Johnem Elkannem. Myślę, że były to poważne rozmowy. To było w okolicach Monako (w maju). Na pewno były rozmowy, być może z Vasseurem, ale z pewnością z Elkannem." 

Siedmiokrotny mistrz F1, Hamilton, zawsze zaprzeczał związkom z Ferrari i twierdził, że opóźnienia w podpisaniu nowej umowy z Mercedesem wynikały wyłącznie z doprecyzowania szczegółów. Sezon F1 kończy się w Abu Zabi w ten weekend, a Hamilton powraca w przyszłym roku w bolidzie F1 2024 Mercedesa, W15, mając nadzieję na podejmą tym razem wyzwanie Red Bulla.