Grand Prix Las Vegas sukcesem pod względem biznesowym


MGM Resorts świętuje rekordowy weekend, gdyż Grand Prox Formuły w Las Vegas okazało się najbardziej dochodowym wydarzeniem hotelarskim w historii firmy. 

Jonathan Halkyard, CFO MGM Resorts, podkreślił, że to osiągnięcie przewyższyło nawet prestiżowe targi CES z 2019 roku, stając się najlepszym weekendem pod względem przychodów.

MGM Resorts nie szczędziło środków, inwestując znaczne kwoty w stworzenie niezapomnianego doświadczenia zarówno dla gości kasynowych, jak i klientów detalicznych przed Bellagio. Warto zauważyć, że także F1 i miasto Las Vegas zainwestowały setki milionów dolarów w rozwój infrastruktury i przygotowanie miasta na to spektakularne wydarzenie.

Pomimo wcześniejszych obaw związanych z zamknięciem dróg i utrudnieniami w komunikacji, Halkyard podkreślił, że zarówno goście, jak i pracownicy kasyna, cieszyli się pozytywnymi doświadczeniami podczas długiego weekendu. Wyraził również optymizm co do przyszłości, twierdząc, że Formuła 1 Las Vegas Grand Prix stanie się fantastycznym wydarzeniem w nadchodzących latach.

Wpływ Ekonomiczny: Chociaż Halkyard nie ujawnił dokładnych przychodów z wyścigu, szacunki LVCVA, F1 i Las Vegas Grand Prix wskazują na imponujący wpływ ekonomiczny na poziomie 1,2 miliarda dolarów. Ostateczne liczby zostaną uwzględnione w raportach finansowych wielu firm za czwarty kwartał, ukazując szeroki wpływ tego prestiżowego wydarzenia na gospodarkę regionu.

MGM Resorts International to międzynarodowa firma zajmująca się działalnością związaną z branżą rozrywkową, szczególnie z zakresu hotelarstwa, kasyn i rozrywki. Posiada i zarządza wieloma luksusowymi obiektami, w tym hotelami i kasynami, na terenie Stanów Zjednoczonych i innych miejsc na świecie. MGM Resorts jest jednym z czołowych graczy w branży rozrywkowej, oferując szeroki wachlarz usług dla swoich gości.