EA SPORTS™ F1® 23 – plac zabaw dla fanów Formuły 1 (zapowiedź)


Nowości, nowości i jeszcze raz nowości. Od 16 czerwca graczy czeka masa atrakcji w interaktywnym centrum F1®. Przyjrzyjmy się bliżej najnowszej grze od Electronic Arts i uwierzcie, że jest na co popatrzeć!

Weterani ścigałek – Codemasters - od kilku lat konsekwentnie rozwijają serię F1®. Tym razem wycofano się z kilku nietrafionych pomysłów (do kosza wyleciał nielubiany tryb kariery F1® Life), zaimplementowano kilka nowych i przede wszystkim dopracowano fundamenty rozgrywki, czyli model jazdy. Na ostateczne wyniki tych działań przyjdzie nam oczywiście poczekać do pierwszych głosów graczy oraz recenzentów, jednak już teraz widać, że twórcy stworzyli wirtualny HUB dla wszystkich fanów F1®. Niektórym do zachęty wystarczyłaby informacja, że oczywiście pojawi się tutaj pełna licencja F1® w postaci zaktualizowanych bolidów, 20 kierowców oraz 10 drużyn, ale całe szczęście, że EA nie spoczywa w tym wypadku na laurach. Niemniej, bonus PRE-ORDER w postaci pakietu startowego F1®World i 5000 PitCoinów to dodatkowa zachęta dla niezdecydowanych. Jeśli czytaszto przed premierą, to wpadaj na muve.pl po swoją kopię F1® 23!

Coś dla każdego, czyli w skrócie o zawartości EA SPORTS™ F1® 23

Wraca Braking Point 2, czyli pełnoprawny tryb fabularny, w którym pokierujemy fikcyjną ekipą Konnersport Butler F1 Racing Team. Ręka w górę, kto zgrzyta zębami na samą myśl o wyścigowej telenoweli! Jednak nie tym razem! Będzie tu oczywiście trochę aktorskich spięć, jednak twórcy zadbali o kilka zmian, które spodobają się nawet tym graczom, którzy tylko wciskają pedał gazu i nie pytają
o szczegóły. Po pierwsze, wszystko wygląda jak interaktywny film zza kulis F1®. Po drugie, nad całym projektem czuwali prawdziwy kierowca i reporterka, a po trzecie nasze wybory będą miały bezpośrednie przełożenie na przebieg fabuły, otrzymywane misje, sponsorów, ulepszenia itd.! Jeśli nadal czujesz, że to nie Twój klimat, to spoko. To przecież tylko jedna z wielu opcji! Tryb Solo Series powozi Cię po całym świecie i wprowadzi serię wyzwań dla jednego gracza, zarówno w F1®, jak i w F2® czy w supersamochodach. Stąd już prosta droga do czegoś więcej.

Zamów F1® 23 Edycja Mistrzowska w cyfrowej wersji PC, by otrzymać:

·        3 dni wcześniejszego dostępu.

·        Elementy wyścigowe z motywem Maxa Verstappena.

·        4 nowe ikony w trybie Mój zespół.

·        4 ikony „Drogi do sławy 2” w trybie Mój zespół.

·        Przedmioty do personalizacji „Droga do sławy 2” – elementy ubrań codziennych i wyścigowych.

·        Pakiet zderzaków F1® World.

·        18 000 PitCoinów (wirtualnej waluty) do wydania w grze.

 

F1® World to właśnie coś więcej. W jednym miejscu upchnięto pomysły ze wcześniejszych trybów kariery i MyTeam. World zapewni centrum niekończącej się zawartości i ulepszeń. Rozwijaj swój bolid
i podnoś jego poziom techniczny. Zbieraj naklejki w kompendium. Dbaj o ekipę, sponsorów i wszystkie inne szczegóły, a na końcu ścigaj się w mistrzostwach solo… lub online w zupełnie przebudowanym trybie rankingowym z Podium Passem na czele. Tak, jak wspominałem wcześniej, EA SPORTS™ F1® 23 to plac zabaw dla każdego fana Formuły.

 

Szczegóły są ważne – co nowego w mechanice rozgrywki EA SPORTS™ F1® 23?

Zostawmy puste frazesy o jeździe tak realistycznej, jak nigdy dotąd. Fakty są takie, że przebudowano model jazdy, zaczynając od modelu samego bolida. Zawieszenie zbudowano od podstaw. Zwrócono uwagę na opony i zadbano o odzwierciedlenie nierówności asfaltu. Wszystko było konsultowane
z weteranami prawdziwych wyścigów F1®. Efekt jest taki, że to po prostu najbardziej dopracowany model jazdy bolidem dotychczas. Czy Ci się to spodoba? Nie wiem. Nie? To zapraszam do opcji gry
i zmodyfikowania prawie każdego aspektu sterowania!

EA SPORTS™ F1® 23 wprowadza także czerwone flagi, wywoływane przez zdarzenia na torze oraz bardzo złą pogodę. To też świetny moment na dostosowanie strategii, zaplanowanie serwisu itd. Dzięki konsultacjom ze sceną e-sportową twórcy osiągnęli złoty środek w długości każdego wyścigu. Teraz wynosić ona będzie 35% tych prawdziwych zmagań. Według badań jest to najbardziej optymalna długość, zarówno do grania, jak i oglądania. Najważniejsze to przecież dobrze się bawić, zrelaksować, dać się ponieść emocjom i nie zasnąć ze zmęczenia!

Na deser wjeżdżają 2 nowe tory, które dopiero co znalazły się w rozpisce Grand Prix F1® 23, czyli Las Vegas oraz Katar. W czasie tworzenia gry jeszcze nie istniały, ale nie martw się – twórcy zrobili co mogli, aby odwzorować je z największą pieczołowitością. Wersja PC F1® 23 posiada także tryb VR, więc domyślam się, że wrażenia będą nieziemskie!

Michał Janusz

Muve.pl

Kup grę EA SPORTS™ F1® 23 na PC w wersji EA App w muve.pl – oficjalna, polska dystrybucja