Gdzie transmisje w F1 w Polsce w 2023 roku?

Od sezonu 2023 Formułę 1 w Polsce będzie można oglądać w nowym miejscu. Prawa do pokazywania wyścigów zakupiła platforma VIAplay i nie znajdziecie już żadnego wyścigu w tradycyjnej telewizji, do oglądania potrzebny będzie internet. Plus telewizor z aplikacją lub podpięty komputer, tablet, telefon, a w ostateczności Chromecast. Nie ma żadnego kanału telewizyjnego, na którym będzie można oglądać wyścigi. Możliwe, że VIAplay jeszcze podpisze umowę na transmisje kilku wyścigów bezpłatnie, ale na ten moment nic na ten temat nie wiadomo.

Formuła 1 w VIAplay znajduje się tylko w najwyższym pakiecie za 55zł miesięcznie lub 44zł miesięcznie, jeśli zapłacimy od razu za cały rok z góry. Pakiet można zakupić tutaj, wspierając moją stronę. Taka cena będzie obowiązywała od marca, wtedy też rosną ceny pakietów.


W pakiecie poza samymi wyścigami są też filmy i seriale oraz dużo sportu, transmisje m.in. Ligi Europy UEFA, ligi Konferencji UEFA, piłkarskiej Bundesligi, NHL, darta, a także wyścigów IndyCar. 

Ogólnie koszt oglądania Formuły 1 w Polsce mocno rośnie, oczywiście wielu operatorów telewizji kablowych oferuje promocje na VIAplay, ale to musicie sami zobaczyć czy możecie z nich korzystać.

Największy minus VIAplay to jakość samej transmisji. W Eleven rok temu mogliśmy oglądać wyścigi w 4K. Jakość transmisji sportowych na żywo na wszystkich rynkach, na których działa Viaplay, wynosi co najmniej HD 720p, tutaj jak czytamy na ich stronie "tak, by uzyskać bardzo wysoką jakość streamingu.", stwierdzenie to, to oczywiście śmiech na sali...

Jest to natomiast najlepsza opcja, jeśli chcecie oglądać wyścigi z polskim komentarzem. Do redakcji VIAplay dołączył praktycznie cały skład komentatorów z Eleven, Mikołaj Sokół, Aldona Marciniak, Michal Gąsiorowski, Robert Smoczynski, Maciej Jermakow, ale też są nowe twarze, Bartek Budnik, Bartek Pokrzywiński, Paweł Baran, Jasiek Olejniczak i Kamila Kotulska.

Druga opcja oglądania F1 w Polsce z angielskim komentarzem i w lepszej jakości to oczywiście F1 TV. Pakiet można zakupić tutaj, wspierając moją stronę. Obecnie koszt pakietu z dostępem do transmisji przez cały rok z każdej sesji, plus F2, F3 i obszernego archiwum wyścigów z poprzednich lat to 49,99 euro. W trakcie zimowych testów powinna pojawić się promocja na zakup takiego pakietu.