Obudź w sobie ducha zawodnika z nowym bolidem LEGO® Technic McLaren Formula 1™

Kierowcy i konstruktorzy! Samochód wyścigowy LEGO® Technic™ McLaren Formula 1™ jest już gotowy do wjazdu na tor! Ten nowy, niezwykły model jest pełen doskonałych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalności, które skradną każde show.

Podobnie jak jego torowy odpowiednik, bolid LEGO jest jedynym w swoim rodzaju dziełem sztuki inżynieryjnej. Model powstał podczas prac nad nowym bolidem Formuły w ścisłej współpracy między ekspertami z LEGO Group i McLaren Racing. Znajdziemy w nim nawiązania do kultowych barw zespołu z 2021 roku, a także zapowiedź nowego modelu McLaren Racing na tegoroczny sezon F1. McLaren w wersji LEGO Technic jest w pełni wzorowany na rzeczywistym bolidzie: zawiera silnik V6 z ruchomymi tłokami, układ kierowniczy obsługiwany z kokpitu, zawieszenie oraz blokadę mechanizmu różnicowego.

LEGO Technic McLaren Formula 1™ to pierwsze wcielenie bolidu Formuły 1 wykonane w serii LEGO Technic, będące skrupulatnym odwzorowaniem pionierskiej konstrukcji McLarena i najnowocześniejszych technologii, tak istotnych zarówno na torze, jak i dla fanów F1. Zestaw ten umożliwia entuzjastom prestiżowych wyścigów samochodowych naładowania akumulatorów podczas budowania, a także zgłębienie pasji do tego sportu.

"Partnerstwo między LEGO Group a McLarenem umacnia się za każdym razem, gdy spotykamy się przy kolejnym projekcie. Nie ustajemy w wysiłkach, by ekscytować i inspirować naszych fanów, przesuwając granice możliwości dzięki technologii i projektom, które powstają zarówno na torze wyścigowym, jak i w konstrukcjach LEGO" - mówi Neils Henrik Horsted, dyrektor ds. produktu w LEGO Technic.

James Key, dyrektor techniczny w McLaren Racing, dodaje: "Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować niezwykły model LEGO Technic naszego bolidu McLaren F1 – interesujący i angażujący produkt, który celebruje nasze barwy z sezonu 2021, a jednocześnie daje fanom interpretację projektu nowego bolidu F1 na sezon 2022. Stało się to możliwe dzięki sprawnej współpracy z zespołem LEGO Group, który oddał ducha naszego odważnego i śmiałego podejścia do projektowania. Końcowy produkt wygląda fantastycznie i nie możemy się doczekać, aż udostępnimy go naszym fanom."

Ten złożony z 1432 elementów model z pewnością sprawi, że zarówno fani LEGO, jak i miłośnicy McLaren Racing będą dumni, gdy ukończą jego budowę. Model ma ponad 13 cm wysokości, 65 cm długości i 27 cm szerokości. W komplecie znajdują się także naklejki sponsorów, dzięki którym samochód będzie ozdobą każdej kolekcji.

Zestaw LEGO Technic McLaren Formuła 1 jest dostępny od 1 marca 2022 r. na stronie LEGO.com, w sklepach LEGO, a także w światowej sieci sprzedaży McLarena w cenie 849,99 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.LEGO.com

O McLaren Racing

Zespół McLaren Racing został założony przez nowozelandzkiego kierowcę wyścigowego Bruce'a McLarena w 1963 roku. Od tego czasu McLaren zdobył 20 tytułów mistrza świata Formuły 1, ponad 180 grand prix Formuły 1, 24-godzinnego wyścigu Le Mans w pierwszej próbie oraz trzykrotnie zwyciężył w wyścigu Indianapolis 500. 

Obecnie zespół bierze udział w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA 2022 z Lando Norrisem i Danielem Ricciardo, w serii INDYCAR 2022 z kierowcami Arrow McLaren SP Pato O'Wardem i Felixem Rosenqvistem oraz w Mistrzostwach Extreme E 2022 z Tannerem Foustem i Emmą Gilmour.

McLaren był pierwszym zespołem F1, który dziesięć lat temu uzyskał certyfikat neutralności węglowej i z regularnie zdobywa nagrodę Carbon Trust Standard Award, ostatnio w lutym 2021 roku. W 2013 r. jako pierwszy zespół otrzymał również nagrodę FIA Institute’s Environmental Award, którą konsekwentnie utrzymuje na poziomie trzech gwiazdek.


W 2021 r. McLaren podpisał zarówno UN Sports for Climate Action Commitment, jak i UN Race to Zero, co świadczy o zaangażowaniu zespołu w odpowiedzialną walkę ze zmianami klimatycznymi.

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.