F1 2021, droga do sławy, tryb Braking Point

Przyjrzyj się bliżej głównym gwiazdom na Drodze do sławy – nowej, ekscytującej opowieści w F1® 2021. Dzięki nowej i powracającej obsadzie Droga do sławy pozwala graczom wybrać jeden z pięciu zespołów i daje szansę na zdobycie popularności w rozpędzonym świecie Formuły 1®.

Aiden Jackson
Aiden to potencjalna wschodząca gwiazda. Młody, obiecujący kierowca rozpoczyna swój pierwszy sezon w F1®. Jego idolem jest kolega z drużyny – Casper Akkerman. Jackson za sprawą ciężkiej pracy i awansu z F2™ zasłużył sobie na miano człowieka sukcesu. Nie sposób go nie lubić, co przekłada się na jego udane występy przed kamerami. Za kulisami dosięgają go jednak problemy wynikające z przejścia do wielkiej ligi. Spodziewał się, że jeden z większych zespołów będzie o niego zabiegał. Dlatego ruszył z kopyta i zaczął robić wrażenie.

Casper „Cas” Akkerman
Casper, znany z chłodnego i rozsądnego podejścia, ma pewną rękę i jest zdeterminowany, aby zapewnić swojemu zespołowi miejsca w czołówce klasyfikacji. Jego spokojny temperament i nieustępliwa determinacja doskonale wspierały go w dotychczas wspaniałej karierze. Jednak ten młody talent podczas próby przebicia się odczuł presję, która obecnie skłania go do utrzymania się wśród najlepszych w swojej dziedzinie , mimo że jego kariera powoli dobiega końca.

Devon Butler
Antagonista Drogi do sławy. Devon to ktoś więcej niż zarozumiały, krzykliwy karierowicz, który stara się zdobyć rozgłos. Na torze cieszy się wielkim szacunkiem, ale jego kontrowersyjne zachowanie poza nim pozostawia wiele do życzenia. Butler jest zawsze gotów rzucić jakąś dowcipnie mądrą lub zadziorną odzywkę. Wykorzystuje spotkania, żeby zaleźć za skórę każdemu kierowcy, którego uważa za zagrożenie. Devona Butlera można kochać lub nienawidzić, ale niezależnie od opinii zamierza on zostać żywą legendą Formuły 1®.
 
Brian Doyle
Brian jest koordynatorem będącym bezpośrednim łącznikiem z szefem zespołu. To od niego zależy, czy wszystko przebiega sprawnie. Spędza mnóstwo czasu jako pośrednik, przekazując wiadomości i strategie wyścigowe lub rozwiązując konflikty między członkami zespołu. Zadomowił się w świecie wyścigów na torze, który daje mu okazję do prowadzenia dobrze naoliwionej maszyny, jaką jest jego ekipa. Doyle to niezwykła postać, dla której Formuła 1® stanowi całe życie. Kiedy sprawy mają się dobrze, jest na fali, ale jeśli sytuacja nie przebiega zgodnie z planem, zupełnie sobie nie radzi.

Zoe Akkerman
Zoe to żona Caspra, a zarazem osoba, na której zawsze może polegać. Znajduje się na scenie od kilku lat i wie, co jej mąż musiał poświęcić, żeby dalej brać udział w wyścigach. Jest zawsze gotowa wysłuchać i powiedzieć miłe słowo – niezależnie od tego, gdzie na świecie aktualnie przebywa jej ukochany. Matka młodej Lily to jedyna osoba świadoma demonów, z którymi Casper musi się mierzyć podczas rywalizacji z nową generacją wdzierających się na tor kierowców.

Droga do sławy przedstawia nowy tryb fabularny oraz wiele innowacji w rozgrywce F1® 2021. Funkcja kariery dla dwóch graczy pozwala połączyć siły lub ścigać się z innymi zespołami w zsynchronizowanych sesjach. W ramach trybu Real-Season Start gracze mogą dołączyć do rozgrywki w dowolnym miejscu w kalendarzu z aktualnymi klasyfikacjami. F1® 2021 oferuje również wiele opcji, w tym tryb Mój zespół, dwuosobowy tryb podzielonego ekranu i różne ustawienia systemów wspomagających, dzięki którym gracze o różnych zdolnościach mogą ze sobą rywalizować.

Wydana przez EA SPORTS gra F1® 2021 ukaże się 16 lipca na Xbox Series X|S, PlayStation®5, Xbox One oraz PlayStation®4, a także na PC za pośrednictwem platformy Steam. Cyfrowa Edycja Specjalna będzie również dostępna od 13 lipca wraz z dodatkową zawartością, w tym siedmioma legendarnymi kierowcami do wykorzystania w trybie Mój zespół w F1® 2021.

Źródło: Informacja prasowa EA Polska