Lando Norris przedłuża kontrakt z McLarenem

Lando Norris przedłużył swój kontrakt z McLarenem, podpisując z zespołem nową, "wieloletnią" umowę. Brytyjczyk nie zdradził na jak długo zostaje w ekipie z Woking.

W oświadczeniu McLarena możemy przeczytać, że nowa umowa "cementuje skład kierowców McLarena na nadchodzące lata". Daniel Ricciardo ma również długoterminowy kontrakt. Zespół stawia więc na stabilne warunki pracy.

Aktualne składy kierowców we wszystkich zespołach na sezon 2022 znajdziecie tutaj

Norris zadebiutował w Formule 1 z McLarenem w 2019 roku i od tego czasu zdobył dwa miejsca na podium, ostatnio w Grand Prix Emilia-Romagna na Imoli. Wcześniej był wychowankiem zespołu w programie rozwoju młodych kierowców.

"Będąc z zespołem od prawie pięciu lat, czuję się tutaj bardzo częścią rodziny i nie mógłbym sobie wyobrazić rozpoczęcia kolejnego etapu mojej kariery gdziekolwiek indziej" - powiedział 21-latek. "McLaren był dla mnie ogromnym wsparciem od czasów moich startów w seriach juniorskich i od tamtych momentów cieszyłem się nauką i rozwojem jako kierowca".

Dyrektor zespołu Andreas Seidl powiedział, że decyzja o zatrzymaniu Norrisa była bardzo prosta dla McLarena.

"Lando zaimponował nam od swojego debiutanckiego roku swoimi występami, a jego rozwój jako kierowcy od tego czasu była wyraźnie widoczna. Jest on integralną częścią naszego planu poprawy wydajności, a jego dotychczasowe osiągnięcia, zapewnienie dwóch podiów z zespołem w ciągu ostatniego roku, pokazały, że jest on groźnym konkurentem na torze.

"Podobnie jak on, mamy duże ambicje co do naszej wspólnej przyszłości i cieszę się, że kontynuujemy tę podróż zarówno dla Lando, jak i dla zespołu. W Lando i Danielu mamy ogromnie utalentowany i ekscytujący skład kierowców, a to ogłoszenie jest silnym sygnałem zaangażowania w kolejny rozdział, jaki nas czeka od 2022 roku."