Fernando Alonso miał wypadek rowerowy

Fernando Alonso został wczoraj potrącony przez samochód w trakcie jednego ze swoich rowerowych treningów w Szwajcarii, Lugano. Hiszpan przebywa w szpitalu na badaniach. Pierwsze doniesienia mówią o złamaniach szczęki lub te bardziej pozytywne tylko o wybitych zębach, ale żadne oficjalne oświadczenia poza samą informacją o wypadku nic więcej nie mówią.

Zespół Alpine F1 Team kilkanaście minut po wypadku opublikował krótkie oświadczenie: "Alpine F1 Team może potwierdzić, że Fernando Alonso był zaangażowany w wypadek drogowy, do którego doszło w Szwajcarii w trakcie jazdy na rowerze. Fernando jest przytomny i czuje się dobrze. Oczekuje na dalsze badania lekarskie, które są zaplanowane na jutro rano. Zespół Alpine F1 Team nie będzie przekazywał w tym momencie żadnych nowych komunikatów. Dalsze informacje zostaną przedstawione jutro".

Czekamy na kolejne informacje. Post będzie aktualizowany

Aktualizacja: Fernando Alonso miał złamaną szczękę. Jest już po operacji. Zespół wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że Hiszpan będzie gotowy na start sezonu.