Mercedes zostaje w Formule 1, Dailmer sprzedaje część udziałów

Daimler ogłosił właśnie zmiany własnościowe swojego zespołu Formuły 1. Sprzedali udziały sponsorowi Ineosowi i szefowi zespołu Toto Wolffowi.

Wraz z nową strukturą ogłoszoną w piątek, Wolff potwierdził, że pozostanie szefem zespołu i dyrektorem generalnym przez następne trzy lata. Daimler zredukuje swoje 60% udziałów w zespole, ponieważ Ineos i Wolff biorą po jednej trzeciej udziałów w Mercedesie.

Prezes Mercedes Ola Kallenius powiedział: "Pozostajemy mocno zaangażowani w Formułę 1, a zbliżający się limit budżetowy wraz z nową strukturą udziałów w zespole stawiają nas na jeszcze silniejszej pozycji. Dzięki jeszcze ściślejszemu powiązaniu z naszą dywizją Mercedes-AMG od 2021 r. i utrzymaniu przez Toto wiodącej pozycji w nadchodzących latach przyszłość Mercedes-Benz w Formule 1 rysuje się w jasnych barwach".

Mercedes musi jeszcze potwierdzić, czy Lewis Hamilton będzie w przyszłym roku kontynuował jazdę dla zespołu. Siedmiokrotny mistrz świata wskazał jednak w ubiegły weekend, że ma nadzieję na zawarcie nowego kontraktu jeszcze przed świętami. Gdybym miał obstawiać, to Brytyjczyk zostanie na kolejne trzy lata z zespołem.