Vettel w Aston Martin Racing?

Niemieckie media donoszą, że Sebastian Vettel w przyszłym roku może jednak trafić do zespołu Aston Martin Racing, czyli Racing Point po zmianie nazwy. Tylko jak to możliwe, skoro Lance Stroll jest synem właściciela i raczej nigdzie się nie wybiera, a Sergio Perez rok temu przedłużył swój kontrakt do końca 2022 roku?

Okazuje się, że do w kontrakcie Pereza obowiązuje klauzula wykupu do 31 lipca 2021 roku. Dokładna kwota nie jest znana, ale wiemy, że jest większa od miliona dolarów, a mniejsza niż dziesięć milionów.

Jeśli Sebastian Vettel i pewnie jego sponsorzy byliby w stanie taką kwotę zapłacić, to Aston Martin może zgodzić się na pożegnanie z Sergio Perezem. Meksykanin też ze swoimi sponsorami dokłada dużo do budżetu zespołu i jest trzy lata młodszy od Niemca.

Szczerze mówiąc, na ten moment trudno mi uwierzyć w taki rozwój sytuacji, ale Formuła 1 wiele razy nam pokazała w przeszłości, wszystko się może zdarzyć. Oczywiście, ewentualna zmiana zespołu miałaby miejsce dopiero na koniec sezonu.