Kubica pojedzie w piątek w treningu do GP Węgier

Kierowca rezerwowy Alfa Romeo Racing, Robert Kubica, po raz kolejny zasiądzie za kierownicą bolidu C39, przejmując samochód Kimiego Räikkönena podczas pierwszego treningu do Grand Prix Węgier.

Robert Kubica: "Prowadzenie jednego z tych bolidów to zawsze niesamowite uczucie i dlatego nie mogę się doczekać piątku. Odkładając na bok emocje, nie możemy zapomnieć, jak ważny jest rozwój bolidu, zwłaszcza w tym skróconym sezonie 2020. Zespół potrzebuje danych i informacji zwrotnych, a ja jestem tu po to, by dostarczać jak najwięcej cennych informacji. Ostatnio mieliśmy produktywny weekend, a moim celem jest pomóc zespołowi zrobić kolejny krok naprzód tutaj, na Węgrzech".

Frédéric Vasseur: "Szybki i efektywny rozwój C39 będzie jednym z kluczowych aspektów bitwy w tym sezonie, a Robert jest jednym z największych atutów zespołu po swojej stronie. W zeszłym tygodniu wykonał świetną robotę w Austrii i cieszę się, że znów jest w bolidzie. Dane, których dostarczył naszym inżynierom, okazały się już cenne, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, a posiadanie trzech świetnych kierowców, od których można uzyskać informacje, to zdecydowana zaleta".

Polak, póki ma dostępny czas, będzie brał udział w sesjach treningowych. Prawdopodobnie ma razem pojechać pięć sesji treningowych. Niedługo zaczyna się jednak sezon DTM i tego czasu Kubica będzie miał dużo mniej.