Fernando Alonso zastąpi Daniela Ricciardo w Renault od 2021 roku

Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 w latach 2005-2006, Fernando Alonso powróci do swojego dawnego zespołu Renault F1. Już jutro zostanie ogłoszony dwuletni kontrakt z Hiszpanem na lata 2021 i 2022. Tym samym będzie on się ścigał w ostatnim sezonie aktualnych bolidów i pierwszym, w którym zobaczymy kompletnie nowe konstrukcje.

Alonso zastąpi Daniela Ricciardo, który jak już wiadomo od kilku miesięcy, przechodzi do McLarena. Esteban Ocon będzie drugim kierowcą Renault.

Fernando już po raz trzeci będzie ścigał się w tym zespole. Najpierw jeździł tam w latach 2003-2006, a po rocznej nieudanej przygodzie w McLarenie wrócił na kolejne dwa lata. W tym roku w lipcu Hiszpan kończy 39 lat.

Szef Renault Ciril Abiteboul zapewne chciał sprowadzić wielkie nazwisko do zespołu. Umowa z Danielem Ricciardo to był kompletny niewypał. Australijczyk odchodzi po swoim krótkim dwuletnim stincie z zespołem.

Skąd pewność, że chodzi o Fernando? W weekend pojawiła się plotka, że mechanicy dowiedzieli się o powrocie zawodnika, z którym pracowali już 15 lat temu. Na dodatek dziwnym trafem Renault dziś do swojej biblioteki zdjęć dodało pokaźne archiwum fotek Alonso.