Sezon 2020 rozpoczynamy w Austrii


Formuła 1 potwierdziła właśnie pierwsze szczegóły zmienionego kalendarza na sezon 2020. Po raz pierwszy zawodników na torze zobaczymy w Grand Prix Austrii w lipcu.

Pierwsze wyścigi sezonu będą odbywały się bez kibiców, potwierdził Carey, ale jest nadzieja, że później wyścigi nie będą musiały odbywać się za zamkniętymi drzwiami.

"Naszym celem jest rozpoczęcie wyścigów w Europie do lipca, sierpnia i początku września", powiedział Carey, "pierwszy wyścig odbędzie się w Austrii w weekend 3-5 lipca".

Carey zaznaczył wcześniej, że w pierwotnym kalendarzu na 2020 rok zostaną wprowadzone zmiany w celu uwzględnienia wyścigów, które zostały przełożone.

Dzisiaj Grand Prix Francji już potwierdziło, że odwołują wyścig. Podobnie już postąpiły GP Australii i Monako. Bahrajn, który pierwotnie miał być drugim wyścigiem sezonu, ma pojawić się w nowym kalendarzu, tak samo jak Abu Zabi.

"We wrześniu, październiku i listopadzie będziemy ścigać się w Eurazji, Azji i obu Amerykach, kończąc sezon w Zatoce Perskiej w grudniu z Bahrajnem przed tradycyjnym finałem w Abu Zabi, po ukończeniu 15-18 wyścigów. Opublikujemy nasz sfinalizowany kalendarz tak szybko, jak tylko będzie to możliwe."

"Wszystkie nasze plany oczywiście mogą ulec zmianie, ponieważ wciąż mamy wiele problemów do rozwiązania, a wszyscy podlegamy istnieniu wirusa", powiedział.