Oficjalnie, GP Francji odwołane

Grand Prix Francji zostało oficjalnie odwołane. Zaplanowany na 28 czerwca wyścig nie odbędzie się. Teoretycznie to miał być początek sezonu 2020.

Wyścig na torze Paul Ricard już od jakiegoś czasu był pod znakiem zapytania, ponieważ rząd francuski przedłużył zakaz organizowania imprez publicznych do połowy lipca. Organizatorzy Grand Prix potwierdzili dziś w oświadczeniu, że uniemożliwia im to zorganizowanie wyścigu.

Formuła 1 chce organizować wyścigi przy pustych trybunach, jednak dyrektor zarządzający wyścigu Eric Boullier powiedział, że teraz koncentruje się na planach na przyszły sezon.

"Biorąc pod uwagę rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19, Grand Prix Francji przyjmuje do wiadomości decyzje ogłoszone przez państwo francuskie, które uniemożliwiają utrzymanie naszej imprezy", powiedział.

Dziś też otrzymaliśmy potwierdzenie, że GP Wielkiej Brytanii nie zostanie odwołane, ale odbędzie się przy pustych trybunach. Nie wiadomo, czy podobnie jak w Austrii planowane będą dwa wyścigi na torze Silverstone tydzień po tygodniu.