Serial o Fernando Alonso w Amazon Prime Video pod koniec roku

Amazon Prime Video zamówiło nowy serial dokumentalny o dwukrotnym mistrzu świata Formuły 1 Fernando Alonso. Serial będzie zatytułowany "Fernando", a w nim znajdziecie między innymi ekskluzywny dostęp do Alonso i jego zespołu wyścigowego w ciągu ostatniego roku, aż do jego debiutu podczas Rajdu Dakar w Ameryce Południowej.

Serial będzie miał pięć odcinków, w którym będziemy mieli wspomnienia z życia Hiszpana, jego wygrane tytuły w 2005 i 2006 roku, wydarzenia z toru jak i z jego najbliższego otoczenia. Dodatkowo znajdą się tam szczegóły odejścia z Formuły 1 w 2018 roku, jego udział w Le Mans 24 godziny i próby wygrania wyścigu Indianapolis 500.

Javier Mendez z Mediopro Studio, które produkowało ten serial, powiedział, że będzie on oferować "osobistą wizję mistrza, zupełnie inną od publicznego profilu, który widzieliśmy". Dodał, że będzie tam też o "możliwym powrocie do F1, a Fernando jest zwycięzcą, a jego celem w tym roku było pokazanie, że jest najlepszym kierowcą w każdym czterokołowym pojeździe."

"Fernando" zadebiutuje na platformie streamingowej Amazon Prime Video pod koniec tego roku.

Jest tam już dostępny inny serial dokumentalny o Formule 1 Grand Prix Driver, w którym widzimy przygotowaniu zespołu McLaren do sezonu 2017.