Formuła 1 rozpoczyna wirtualne mistrzostwa z prawdziwymi kierowcami

Kierowcy Formuły 1 wezmą udział w oficjalnym wyścigu "Virtual Bahrain Grand Prix", pierwszym z nowej serii imprez e-sportowych, które odbędą się w miejsce tych samych terminach, w któych miały się odbyć przełożone i odwołane wyścigi.

Kierowcy, którzy wezmą udział w tej serii, nie zostali jeszcze potwierdzeni. Oczekuje się, że dołączy do nich mieszanka rezerwowych kierowców z zespołów rywalizujących i najlepszych kierowców e-sportu. Wszyscy oczywiście ze względów bezpieczeństwa będą grać zdalnie.

Zawody będą się odbywać w grze F1 2019. Najpierw będą kwalifikacje, a potem 28 okrążeń na torze Bahrain International Circuit, czyli połowa dystansu pełnego wyścigu.

Zawody rozpoczną się o 21:00 w niedzielę i mają trwać około półtorej godziny. Oczywiście kierowcy nie będą punktować w klasyfikacji mistrzostw świata.

Formuła 1 zgodziła się zredukować ustawienia trudności dla niektórych zawodników na podstawie ich poziomu umiejętności "aby zachęcić do rywalizacji". Zawodnicy będą mieli bolidy o jednakowych osiągach, stałe ustawienia i włączonym ograniczeniu uszkodzeń. Opcjonalnie dla słabszych możliwa będzie opcja włączenia ABS i kontroli trakcji.

Kibice będą mogli oglądać wydarzenie na żywo na kanałach Formuły 1 w serwisach YouTube, Twitch i Facebook. W ten sam sposób odbędą się wyścigi w Wietnamie, Chinach, Holandii, Hiszpanii i Monako. Dla dwóch torów, które nie znalazły się w F1 2019 - Hanoi i Zandvoort - zamiast tego zostaną wykorzystane alternatywne tory.

Seria F1 ESports Virtual GP zostanie przedłużona, jeśli kolejne wyścigi wypadną z kalendarza.