Max Verstappen wybrał zespół na kolejne cztery lata

Max Verstappen zostaje z Red Bull Racing do 2023 roku. Holender wybrał swój obecny zespół, Ferrari raczej nie wchodziło w grę, ponieważ mają Leclerca i młodych zawodników, którzy mogą awansować do składu w kolejnych latach. Podobnie sytuacja wygląda w Mercedesie, którego przyszłość w Formule 1 jest jednak niepewna.

Verstappen wie, że w 2021 roku czeka nas duża zmiana w Formule 1 i Red Bull na pewno zachęca go nową konstrukcją.

"Bardzo się cieszę z przedłużenia współpracy z zespołem. Red Bull uwierzył we mnie i dał mi możliwość startu w Formule 1, za co zawsze byłem bardzo wdzięczny. Z biegiem lat coraz bardziej zbliżałem się do zespołu, a oprócz pasji wszystkich i osiągów na torze, praca z tak wspaniałą grupą ludzi jest bardzo przyjemna."

Przyszłość Holendra była w zespole niepewna, aż w minionym sezonie dołączyła do nich Honda i ta współpraca okazała się sukcesem.

"Po wejściu Hondy na pokład i postępie, jaki dokonaliśmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, dało mi to jeszcze więcej motywacji i przekonania, że możemy razem wygrać. Szanuję sposób, w jaki Red Bull i Honda współpracują ze sobą i ze wszystkich stron wszyscy robią, co mogą, aby odnieść sukces."