Indianapolis może wrócić do kalendarza Formuły 1

Roger Penske powiedział, że po przejęciu toru rozważy powrót Formuły 1 na Indianapolis Motor Speedway.

Ostatni wyścig Formuły 1 odbył się na tym torze w 2007 roku, zanim z niego zrezygnowano. Mistrzostwa były nieobecne w USA przez pięć lat, po czym powróciły na nowy tor w Austin w Teksasie.

Penske Corporation kupuje firmę Hulman and Company, która jest właścicielem Indianapolis Motor Speedway, jak również serii IndyCar.

Na tym torze nie tylko odbywa się wyścig Indianapolis 500 na 110-letnim owalu, ale również taki na 3,9-kilometrowym torze, na którym wcześniej odbywały się Grand Prix Formuły 1. Zapytany o swoje plany dotyczące toru, Penske powiedział, że może rozważyć powrót F1.

Bolidy ścigały się tu w latach 2000-2007. Historia nie była jednak zbyt szczęśliwa. W 2002 roku Schumacher i Barrichello chcieli zrównać, się przekraczając metę i Niemiec przez przypadek oddał wygraną koledze z zespołu o 0,011 sekundy.

W 2005 mieliśmy pamiętną farsę w Indianapolis. 14 z 20 uczestników wycofało się z wyścigu przed startem, ponieważ opony Michelin nie były przystowsowane do jazdy po owalu.

Liberty Media od momentu przejęcia praw do Formuły 1, chce dodać kolejny wyścig w Stanach. Nawet zawarto porozumienie z Miami, ale mieszkańcy miasta nie chcą się zgodzić na organizację Grand Prix.