Top Ad unit 728 × 90

 

Indianapolis może wrócić do kalendarza Formuły 1

Roger Penske powiedział, że po przejęciu toru rozważy powrót Formuły 1 na Indianapolis Motor Speedway.

Ostatni wyścig Formuły 1 odbył się na tym torze w 2007 roku, zanim z niego zrezygnowano. Mistrzostwa były nieobecne w USA przez pięć lat, po czym powróciły na nowy tor w Austin w Teksasie.

Penske Corporation kupuje firmę Hulman and Company, która jest właścicielem Indianapolis Motor Speedway, jak również serii IndyCar.

Na tym torze nie tylko odbywa się wyścig Indianapolis 500 na 110-letnim owalu, ale również taki na 3,9-kilometrowym torze, na którym wcześniej odbywały się Grand Prix Formuły 1. Zapytany o swoje plany dotyczące toru, Penske powiedział, że może rozważyć powrót F1.

Bolidy ścigały się tu w latach 2000-2007. Historia nie była jednak zbyt szczęśliwa. W 2002 roku Schumacher i Barrichello chcieli zrównać, się przekraczając metę i Niemiec przez przypadek oddał wygraną koledze z zespołu o 0,011 sekundy.

W 2005 mieliśmy pamiętną farsę w Indianapolis. 14 z 20 uczestników wycofało się z wyścigu przed startem, ponieważ opony Michelin nie były przystowsowane do jazdy po owalu.

Liberty Media od momentu przejęcia praw do Formuły 1, chce dodać kolejny wyścig w Stanach. Nawet zawarto porozumienie z Miami, ale mieszkańcy miasta nie chcą się zgodzić na organizację Grand Prix.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.