Ferrari zaprzecza, że dyrektywa techniczna jest powodem ich słabego wyniku

Dyrektor zespołu Ferrari Mattia Binotto odniósł się informacji, jakie pojawiły się w weekend dotyczących dyrektywy technicznej FIA.

Zawodnicy Ferrari w ostatnich wyścigach dominowali w kwalifikacjach, w wyścigach jechali szybciej lub utrzymywali tempo Mercedesów. Nagle w USA przegrali walkę o pole position, a w wyścigu Leclerc był minutę za Bottasem.

Co było powodem ich słabych wyników w Grand Prix Stanów Zjednoczonych?

Max Verstappen o osiągach Ferrari w USA powiedział: „Tak się dzieje, kiedy przestajesz oszukiwać”

Mattia Binotto zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu między dyrektywą techniczną wydaną przez FIA, a ich występem, gdzie nie dotarli na podium po raz pierwszy od 14 wyścigów.

Zapytany, czy zespół Ferrari zmienił jakąkolwiek część swojej jednostki napędowej lub jej działanie zgodnie z dyrektywą Binotto, powiedział: "Nic takiego nie miało miejsca."

"Czytałem i słyszałem w ten weekend wiele uwag na temat dyrektywy technicznej i wpływu na nasze samochody", powiedział. "Usłyszałem komentarze na koniec wyścigu, które moim zdaniem są bardzo rozczarowujące. Prawdę mówiąc, uważam, że wczoraj byliśmy bardzo blisko pole position."

Niedzielny wyścig to awaria zawieszenia u Vettela i stary silnik w bolidzie Leclerca. Na ocenę, że dyrektywa faktycznie miała wpływ na osiągi Ferrari, trzeba poczekać do Brazylii.