Top Ad unit 728 × 90

 

Wyścig kwalifikacyjny we Francji, Belgii i Rosji w sezonie 2020

Francja, Belgia i Rosja. Te trzy Grand Prix zostały wybrane do przetestowania wyścigu kwalifikacyjnego, który może zostać w przyszłości wprowadzony w ramach nowego formatu weekendu Grand Prix.

W 2020 roku w tych Grand Prix, zamiast kwalifikacji ma odbyć się wyścig o długości 100 kilometrów + jedno okrążenie, kolejność startowa odwrotna do klasyfikacji generalnej. To będzie test. Jeśli się sprawdzi, to będą planować, wprowadzić to na stałe w 2021 roku.

Wybrano Francję i Rosję, ponieważ tam wyścigi przeważnie są dosyć nudne, a Belgię pewnie dlatego, żeby zobaczyć, jak sprawdzi się to na torze, na którym łatwo wyprzedzać.

Auto Motor und Sport informuje, że to jest ostateczny plan Liberty Media i wymaga zgody wszystkich zespołów, ale wcześniej były za więc sądzę, że tu nic nie ulegnie zmianom.

Moim zdaniem to się nie sprawdzi. Stracilibyśmy klasyczną walkę o wykręcenie najlepszego czasu w kwalifikacjach. Na dodatek walka w stawce może doprowadzić do wypadków, które normalnie nie mają miejsca w sobotę, a to może spowodować wzrost kosztów.

Na pewno wyścigi byłyby bardziej nieprzewidywalne, tylko czy w stawce, w której mamy zespoły B czołówki, nie doszłoby do sytuacji, w której ktoś jest przepuszczany, a inny kierowca blokowany?

Co ciekawe w mini wyścigu nie będzie obowiązkowego pit stopu, więc zawodnicy mogą go przejechać na jednym komplecie opon. Przez to w niedzielnym wyścigu pierwsza dziesiątka też wystartuje na oponach, które sami wybiorą, a nie na tych z Q2.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.