Naoki Yamamoto zadebiutuje w 1 treningu w Japonii

Dwukrotny japoński mistrz Super Formuły, Naoki Yamamoto zadebiutuje w ten weekend w Formule 1 z zespołem Toro Rosso. Honda na pewno chciałaby zawodnika z Japonii w Formule 1, taki trening to pierwszy krok.

31-latek zastąpi Pierre'a Gasly'ego podczas pierwszej sesji treningowej na torze w Suzuce.
Yamamoto ma za sobą bardzo udaną karierę zawodową w swoim ojczystym kraju. Wygrał tytuł Super Formuły w 2013 roku. Miał na koniec sezonu tyle samo punktów co Andre Lotterer. W zeszłym roku ponownie zdobył tytuł, pokonując Nicka Cassidy'ego o jeden punkt.

Był też kolegą z zespołu Jensona Buttona w serii Super GT. Mistrz świata z 2009 roku pochwalił Yamamoto, mówiąc, że zasługuje szansę w Formule 1.

Szansa Yamamoto nadarzyła się dzięki Hondzie, która doprowadziła go do jego sukcesów w wyścigach Super Formula i GT.

"Cieszymy się, że japońscy fani będą mieli okazję zobaczyć Yamamoto, wspieranego przez Hondę za kierownicą obecnego bolidu Formuły 1 na naszym własnym torze Suzuka, w ramach weekendu w Grand Prix Japonii. Mamy również nadzieję, że zobaczenie Yamamoto na torze będzie inspiracją dla młodych japońskich kierowców, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli mieć japońskich kierowców startujących w Formule 1", powiedział dyrektor Hondy ds. marki i komunikacji Katsuhide Moriyama.