Top Ad unit 728 × 90

 

Naoki Yamamoto zadebiutuje w 1 treningu w Japonii

Dwukrotny japoński mistrz Super Formuły, Naoki Yamamoto zadebiutuje w ten weekend w Formule 1 z zespołem Toro Rosso. Honda na pewno chciałaby zawodnika z Japonii w Formule 1, taki trening to pierwszy krok.

31-latek zastąpi Pierre'a Gasly'ego podczas pierwszej sesji treningowej na torze w Suzuce.
Yamamoto ma za sobą bardzo udaną karierę zawodową w swoim ojczystym kraju. Wygrał tytuł Super Formuły w 2013 roku. Miał na koniec sezonu tyle samo punktów co Andre Lotterer. W zeszłym roku ponownie zdobył tytuł, pokonując Nicka Cassidy'ego o jeden punkt.

Był też kolegą z zespołu Jensona Buttona w serii Super GT. Mistrz świata z 2009 roku pochwalił Yamamoto, mówiąc, że zasługuje szansę w Formule 1.

Szansa Yamamoto nadarzyła się dzięki Hondzie, która doprowadziła go do jego sukcesów w wyścigach Super Formula i GT.

"Cieszymy się, że japońscy fani będą mieli okazję zobaczyć Yamamoto, wspieranego przez Hondę za kierownicą obecnego bolidu Formuły 1 na naszym własnym torze Suzuka, w ramach weekendu w Grand Prix Japonii. Mamy również nadzieję, że zobaczenie Yamamoto na torze będzie inspiracją dla młodych japońskich kierowców, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości znów będziemy mogli mieć japońskich kierowców startujących w Formule 1", powiedział dyrektor Hondy ds. marki i komunikacji Katsuhide Moriyama.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.