Top Ad unit 728 × 90

 

Kwalifikacje w niedzielę, sobotnie sesje odwołane

Kwalifikacje do Grand Prix Japonii odbędą się w niedzielę, ponieważ wszystkie sesje odbywające się w sobotę zostały odwołane z powodu zagrożenia ze strony tajfunu Hagibis.

Oczekuje się, że tajfun przyniesie silne wiatry i deszcz w sobotę nad Suzuką. W rezultacie tor nie będzie otwarty dla publiczności i mediów.

"FIA i Formuła 1 popierają tę decyzję w interesie bezpieczeństwa widzów, zawodników i wszystkich na torze Suzuka." - można przeczytać w oświadczeniu FIA.

Decyzja ta oznacza, że trzeci trening nie odbędzie się wcale, a kwalifikacje odbędą się o 3:00 w nocy w niedzielę. Podobne sytuacje mieliśmy już kilka razy w historii, między innymi w Japonii w 2004, 2010 roku, Australii 2013 roku, jak i GP USA 2015 roku.

Jeśli niedzielne kwalifikacje jednak się nie odbędą, to wtedy do wyścigu zawodnicy wystartują z wynikami drugiego piątkowego treningu.
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.