Ferrari liczy na wygraną w USA

Dyrektor zespołu Ferrari Mattia Binotto twierdzi, że Ferrari musi znaleźć sposób na zamienianie pole positon w zwycięstwa.

W ostatnich trzech Grand Prix zawodnicy jego zespołu startowali z pierwszego pola startowego, a wygrywał ktoś inny. Taka sytuacja ostatnio w Formule 1 miała miejsce 6 lat temu i to Mercedes zdobywał wtedy pole position w Chinach, Bahrajnie i Hiszpanii, a w niedzielę szło im dużo gorzej.

Co powiedział w niedzielę Binotto:
"Myślę, że teraz oczywiście nie możemy być zadowoleni z dzisiejszego wyniku, ale myślę, że jako zespół powinniśmy być szczęśliwi. Myślę, że mamy dobre tempo w wyścigu. I to na takim torze jak Meksyk, który jest bardzo podobny do Węgier, gdzie potrzebna jest maksymalna siła docisku."

Szef Ferrari najbardziej cieszy się z tego, że Ferrari mocno poprawiło się w ostatnich wyścigach. W sumie teraz już mamy po mistrzostwach i dla nich najważniejsze będzie przełożyć dobrą formę na przyszły sezon.

Binotto oczekuje, że zespół będzie walczył o zwycięstwo w ten weekend w USA. Rok temu również odnieśli tam zwycięstwo.

Ferrari w tym sezonie startowało z pole position w dziewięciu z osiemnastu Grand Prix. Wygrywali tylko trzykrotnie. Poniżej ich miejsca startowe i na mecie w ostatnich trzech wyścigach.

WyścigKierowcaStartMeta
RosjaSebastian Vettel3Nie ukończył
Charles Leclerc13
JaponiaSebastian Vettel12
Charles Leclerc26
MeksykSebastian Vettel22
Charles Leclerc14