Top Ad unit 728 × 90

 

Ferrari liczy na wygraną w USA

Dyrektor zespołu Ferrari Mattia Binotto twierdzi, że Ferrari musi znaleźć sposób na zamienianie pole positon w zwycięstwa.

W ostatnich trzech Grand Prix zawodnicy jego zespołu startowali z pierwszego pola startowego, a wygrywał ktoś inny. Taka sytuacja ostatnio w Formule 1 miała miejsce 6 lat temu i to Mercedes zdobywał wtedy pole position w Chinach, Bahrajnie i Hiszpanii, a w niedzielę szło im dużo gorzej.

Co powiedział w niedzielę Binotto:
"Myślę, że teraz oczywiście nie możemy być zadowoleni z dzisiejszego wyniku, ale myślę, że jako zespół powinniśmy być szczęśliwi. Myślę, że mamy dobre tempo w wyścigu. I to na takim torze jak Meksyk, który jest bardzo podobny do Węgier, gdzie potrzebna jest maksymalna siła docisku."

Szef Ferrari najbardziej cieszy się z tego, że Ferrari mocno poprawiło się w ostatnich wyścigach. W sumie teraz już mamy po mistrzostwach i dla nich najważniejsze będzie przełożyć dobrą formę na przyszły sezon.

Binotto oczekuje, że zespół będzie walczył o zwycięstwo w ten weekend w USA. Rok temu również odnieśli tam zwycięstwo.

Ferrari w tym sezonie startowało z pole position w dziewięciu z osiemnastu Grand Prix. Wygrywali tylko trzykrotnie. Poniżej ich miejsca startowe i na mecie w ostatnich trzech wyścigach.

WyścigKierowcaStartMeta
RosjaSebastian Vettel3Nie ukończył
Charles Leclerc13
JaponiaSebastian Vettel12
Charles Leclerc26
MeksykSebastian Vettel22
Charles Leclerc14
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.