Codemasters z nową umową na gry na licencji Formuły 1

Firma Codemasters ogłosiła, że będzie kontynuować tworzenie oficjalnie licencjonowanych gier związanych z Formułą 1 przynajmniej do 2025 roku. Posiadają więc wyłączne prawa do tej franczyzy już od 2008 roku.

Ich umowa miała wygasnąć z końcem 2021 roku, przedłużona została do 2025 roku z opcją na lata 2026 i 2027.

Obecna gra z serii F1 2019 ukazała się już latem, dużo wcześniej niż poprzednie edycje. Wprowadziła też możliwość ścigania się bolidami F2. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie pełna opcja rozpoczęcia kariery od F3, poprzez F2, aż do F1.

"Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze długoterminowe partnerstwo z królową sportów motorowych", powiedział Frank Sagnier, dyrektor generalny Codemasters.

"Zarówno sport, jak i franczyza gier będzie rosła w siłę, a pojawienie się nowych platform, modeli biznesowych i terytoriów, w połączeniu z szybkim rozwojem serii F1 Esports, daje nam odskocznię do jeszcze większego sukcesu. Chciałbym podziękować zespołowi za niesamowitą ciężką pracę, jaką włożyli w tę franczyzę w ciągu ostatnich dziesięciu lat, i z niecierpliwością czekam na to, jak będą nadal wprowadzać innowacje, aby zaskoczyć i zachwycić naszych obecnych graczy i wprowadzić nowych fanów do ekscytującego świata Formuły 1".