Top Ad unit 728 × 90

 

Red Bull z nowym paliwem na GP Japonii

Red Bull i Honda prowadzą niesamowite przygotowania do Grand Prix Japonii. Nie tylko wymienili już dwa razy silniki u swoich kierowców, by zachować świeże jednostki na wyścig na Suzuce, ale przygotowują też usprawnienia w innych elementach układanki.

ExxonMobil dostawca paliwa dla Red Bulla i Toro Rosso w Japonii ma udostępnić zespołowi nowe paliwo, które sprawi, że będą mogli dłużej korzystać z trybu kwalifikacyjnego.

David Tsurusaki z ExxonMobil powiedział, że w trakcie sezonu rozwijali olej i paliwo, ale ostatnie poprawki miały być wprowadzone w Belgii. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu i skupiono się na Japonii,

Ile więcej mocy da ta zmiana? Trudno określić konkretną liczbę, ponieważ jest za dużo zmiennych.

David w prostych słowach tłumaczy, w czym problem. "W 2014 roku, kiedy wprowadzono turbo z bezpośrednim wtryskiem, zwiększył się stopień sprężania, a więc wzrosło ryzyko niepożądanego spalania w silniku, które nazywamy spalaniem stukowym. Jeśli występuje przy dużych prędkościach obrotowych, żywotność silnika nieodwrotnie się skraca. Dlatego bardzo ważne jest, aby paliwo w trakcie spalania nie doprowadzało do stukania."

Innymi słowy, nowe paliwo ma pozwolić im częściej korzystać z mocniejszych trybów pracy silnika. Ma być bardziej przewidywalne i pozwolić kierowcom Red Bulla jechać z taką mocą jak Verstappen mógł w końcówce wyścigu w Austrii. Wtedy to Honda dała mu pełną moc, ale silnik po wyścigu był do wyrzucenia.

Swoją drogą ciekawe, że Ferrari ma obecnie najmocniejszy silnik i Mercedes mocno odstaje na prostych. Red Bull teraz z nowymi poprawkami również może zyskać więcej mocy, a aktualni liderzy klasyfikacji konstruktorów jakby już nic więcej na ten sezon nowego nie mieli w zanadrzu. Początek roku i ich przewaga była tak duża, że może już teraz skupili się na sezonie 2020, a inni teraz wykorzystają ich "gapiostwo". Napiszcie, co myślicie w komentarzach na Facebooku.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.