Magnussen: Grosjean pomógł nam rozwiązać problemy

Kevin Magnussen stwierdził, że Romain Grosjean pomógł Haasowi zrozumieć problemy, jakich doświadczył z bolidem w tym sezonie, przekonując ich do usunięcia jednej z części.

Haas ponownie sprawdzał swój pakiet aerodynamiczny z Melbourne w samochodzie Grosjeana na Grand Prix Austrii po tym, jak powiedział im, że nie jest zadowolony z ulepszeń wprowadzonych w Barcelonie.

Magnussen przed weekendem w Singapurze powiedział, że zespół skupiał się na problemie z oponami. Tymczasem Grosjean udowodnił, że istnieje również problem aerodynamiczny. Romain od początku mówił źle o poprawkach, a Kevin nie był przekonany, czy bolid sprawuje się lepiej, czy też nie. Tunel aerodynamiczny sugerował, że bolid jest szybszy.

Grosjean był w dwóch sesjach kwalifikacyjnych szybszy po powrocie do starszej konstrukcji. Wtedy zadecydowano o spróbowaniu tego samego u Magnussena. Duńczyk stwierdził, że gdyby wcześniej wrócił do niej, to pewnie miałby więcej punktów.

Stainer również potwierdził, że pomóc w rozwoju tegorocznego bolidu i rozwiązania problemów było jednym z powodów wyboru Romaina Grosejana na postawowego kierowcę zespołu w przyszłym roku.