Top Ad unit 728 × 90

 

Formuła 1 powraca do używania biało czarnej flagi

Formuła 1 ma od wielu lat problem z sędziowaniem i  konsekwencją w karaniu kierowców. W poprzednich sezonach wprowadzono kilka usprawnień takich jak na przykład punkty licencyjne, ale moim zdaniem główny problem to różna ocena sytuacji w podobnych przewinieniach.

Ewidentnie brakowało czegoś takiego jak żółta kartka. Czasami zawodnik przekracza to, co jest dozwolone w przepisach, tak jak miało to miejsce w przypadku wczorajszej obrony pozycji przez Charlesa Leclerca w walce z Lewisem Hamiltonem, ale sędziowie do tej pory nie korzystali z możliwości pokazania biało czarnej flagi. Jako fan walki na torze oczywiście nie chciałem, żeby Leclerc był ukarany karą czasową, ponieważ popsułoby to wyścig, z drugiej strony faktycznie przekroczył przepisy. Dlatego żółta kartka w tej sytuacji to było dobre rozwiązanie.Michael Masi przed Grand Prix Włoch powiedział, że od teraz będą z tej flagi korzystać dokładnie tak samo, jak z żółtej kartki w piłce nożnej. Wcześniej zespoły były informowane o wykroczeniu lub poinformowane, że sędziowie przyglądali się jakiejś sytuacji poprzez team radio. Teraz wszyscy mają być informowani poprzez biało czarną flagę o wykroczeniu, tym samym zawodnik też będzie wiedział, że więcej mu w danym wyścigu nie ujdzie płazem.

W GP Belgii tydzień temu skorzystano z tej opcji po raz pierwszy. Flagę zobaczył Gasly, który jechał zygzakiem na dohamowaniu. Teraz zobaczył ją Leclerc, a wcześniej w historii między innymi Lewis Hamilon w 2010 roku jak jechał zygzakiem przed Vitali Pietrovem na głównej prostej w Malezji. Szkoda, że z tego przepisu nie skorzystano w GP Kanady w tym roku, może Sebastian Vettel zachowałby swoje zwycięstwo.

Jakie jest wasze zdanie na temat tego przepisu? Co myślicie o pojedynku Charlesa z Lewisem?
Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.