Top Ad unit 728 × 90

 

Audi przyznaje, że rozmawia z menadżerami Kubicy o DTM

W trakcie weekendu pojawiły się plotki dotyczące przejścia Roberta Kubicy do serii DTM. Dziś w Autosporcie pojawił się post, który potwierdza te przypuszczenia. Dieter Gass, szef Audi Motorsport, przyznaje, że rozmawiał z menadżerami Polaka o startach w DTM.

Robert miał już okazję testować samochód tej serii w styczniu 2013. Wtedy prowadził Mercedesa i zespół ten chciał mu nawet zaoferować już wtedy stanowisko. Gass z Audi bezpośrednio z Robertem nie rozmawiał. Autosport informuje, że Polakiem zainteresowany jest również BMW, które pamięta Kubicę oczywiście jeszcze ze startów w Formule 1.

Autosport ustalił, że Kubica nie kontaktował się z zespołem Aston Martin. Wszyscy trzej producenci z DTM deklarują, że decyzje o składach będą podejmować po zakończeniu obecnego sezonu (6 października).

Jak już pisałem w poście o składach F1 na przyszły sezon najbardziej prawdopodobna opcja dla Roberta to zaoferowana mu pozycja kierowcy testowego zespołu Haas. Zapytany o skład na przyszły rok Gunter Stainer odpowiedział, że Polak musi zadecydować o tym, co chce robić w przyszłości. Ta enigmatyczna odpowiedź oznaczała, że nie wiadomo, czy Kubica zgodzi się tylko na posadę testową, czy będzie szukał gdzieś indziej miejsca.

Skąd taka interpretacja? Ponieważ później pytany, o jakich to kierowców rozważa, na drugie obok Magnussena miejsce, wymienił tylko Grosjeana i Hulkenberga. Do końca tygodnia powinni potwierdzić skład na sezon 2020, o ile Gunter dotrzyma słowa z GP Włoch.

Plotki mówią, że Giovanazzi w Alfie i Latifii w Williamsie są praktycznie pewni, dlatego w padoku pojawiły się informacje o startach w DTM.

Aktualizacja: Szef Audi dziś doprecyzował, że Kubica nie jest kandydatem do fabrycznego zespołu, tylko klienckiego WRT Audi.

Wszelkie prawa zastrzeżone F1 Fan Klub © 2010 - 2019
This website is unofficial and is not associated in any way with the Formula One group of companies. F1, and related marks are trade marks of Formula One Licensing B.V.

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.